Co zrobić z psem podczas urlopu

W Polsce co piąty mieszkaniec posiada swojego psa. Jest to zdecydowanie kraj psiaży, miłośnicy szczekających czworonogów przewyższają bowiem liczbę fanów mruczków. Wiele osób posiadających psy ma jednak pewien dylemat. Co zrobić z psiakiem, gdy chcemy wyjechać na urlop? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule.

Pies zostaje w domu

Pierwszą możliwą opcją będzie pozostawienie psiaka w swoim domu. Będzie czuł się tam bezpiecznie, gdyż pozostanie u siebie. Jednocześnie przez cały czas będzie czuł zapachy swoich właścicieli, co na pewno wpłynie pozytywnie na jego psychikę. Niestety, takie rozwiązanie przysparza kilku problemów. Musimy bowiem znaleźć kogoś, kto regularnie przychodziłby do naszego domu, wychodził z psem na spacer, bawił się z nim i dawał posiłki. Na pewno też nie da się uniknąć wzajemnej tęsknoty.

Pies zostaje w kogoś/w hotelu

Inną, na pewno bardzo wygodną dla właścicieli czworonoga opcją, jest oddanie go na czas urlopu do domu bliskiej nam osoby lub do psiego hotelu. Koniecznie trzeba będzie zapoznać psa z tym miejscem i tymczasowymi opiekunami na długo przed planowanym urlopem. Tylko wtedy takie rozwiązanie ma szansę powodzenia.

Pies jedzie ze mną

Na pewno najlepszą opcją, zarówno dla psa, jak i jego właściciela, będzie zabranie go ze sobą. Szczególnie wdzięczny w tej dziedzinie jest Bałtyk. Wczasy nad morzem z psem są nie tylko możliwe, ale też ich zorganizowanie wcale nie jest trudne. Coraz więcej hoteli i prywatnych kwater przyjmuje czworonogi pod swój dach. Mało tego, jak grzyby po deszczu mnożą się plaże, na które bez problemu można wypuszczać luzem psiaki. Dzięki temu wspólne wczasy nad morzem z psem są łatwe i przyjemne dla obu stron. Dzięki temu wyeliminujemy tęsknotę. Nie musimy też fatygować osób trzecich do opieki nad czworonogiem. Jest to też na pewno dużo tańsza opcja niż ulokowani pupila w psim hotelu.

Jak widać, wakacje z psem są nie tylko możliwe, ale też stosunkowo łatwe. Wystarczy odrobina dobrych chęci i możemy cieszyć się upragnionym urlopem wraz z najlepszym przyjacielem człowieka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here