Dlaczego ludzie usuwają blizny

W obecnych czasach laserowe usuwanie blizn jest niesamowicie popularne. Tego typu zabiegi przeprowadzane są na terenie całej Polski. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni gabinet w danym województwie.

Czym są blizny?

Blizna to zmiana naprawcza. Należy pamiętać, że przyczyną jej powstawania będzie uszkodzenie zdrowej tkanki. Efektem tego będzie pobudzenie aktywności fibroblastów. Mowa tutaj o aktywnych komórkach w tkance łącznej. Dzięki temu uzupełniane są ubytki w tkance łącznej.

Warto pamiętać, że istnieje kilka rodzajów blizn. Mowa tutaj m.in. o bliznach keloidowych. Takie blizny powstają w czasie procesu agresywnego zbyt szybkiego gojenia się rany. Warto zaznaczyć, że taka blizna wykracza zasięgiem poza pierwotny obszar powstałego urazu. Takie blizny występują o wiele częściej u osób z ciemniejszą karnacją skóry. Innym typem blizn są blizny przykurczowe. Przeważnie pojawiają się w przypadku stanów pooparzeniowych. Niestety są dość problematyczne – nierzadko mają sporą rozległość zarówno powierzchniową, jak i głębokościową.

Laserowe usuwanie blizn

Warto pamiętać, że promieniowanie laserowe to fala elektromagnetyczna, która emitowana jest poprzez zastosowanie specjalnego urządzenia. W ten sposób wykorzystywane jest tzw. zjawisko emisji wysuszonej. Jeśli mowa o długości takiej fali, to może być ona różna i mieścić się nie tylko w spektrum podczerwieni, ale także i w ultrafiolecie bądź świetle widzialnym.

Promieniowanie laserowe charakteryzuje się silnym skupieniem wiązki, jej spójnością, a także dość małym odchyleniem od równoległości. Laser skutecznie eliminuje blizny.

Jak działa laser na tkanki skórne?

Warto pamiętać, że laser frakcyjny wykorzystywany w medycynie estetycznej charakteryzować się będzie emisją fal elektromagnetycznych o długości pozwalającej na dużą penetrację w obrębie wody. Warto zaznaczyć, że woda stanowi większość objętości we wszystkich tkankach skórnych.

Należy podkreślić, że laser znajduje zastosowanie w wielu wskazaniach. Skupiona wiązka lasera sprawia, że można nim pracować z niesamowitą precyzją. Ponadto generowany bodziec termiczny będzie powodował kontrolowane przegrzanie skóry – punktowe – prowadząc do jej uszkodzenia. Skóra po takim zabiegu regeneruje się.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermokliniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here