rolety rzymskie

Czas zasłon i firanek w oknach powoli się kończy. To niepraktyczne, chłonące kurz i zapachy tkaniny, które tracą sens w obliczu wszechobecnych rolet. Ciekawe, co by się stało gdyby w jakiś sposób połączyć obie te rzeczy… Dobra wiadomość – ktoś już o tym pomyślał i tak powstały rolety rzymskie. Jak „zwijane firanki” chronią przed słońcem?

Karnisz czy kaseta?

Dla zamontowanych już nad okiennicami karniszy są na rynku dostępne rolety rzymskie montowane w ten sposób. Samemu trzeba złożyć stelaż oraz zamontować urządzenie do przytrzymywania sznurka. To w zasadzie rozwiązanie tymczasowe, gdyż dużo szybciej się zużyje niż rozwiązania tradycyjne. Kasetę montuje się do ściany lub sufitu nad profilem PCV. Taka konstrukcja zapewnia większą stabilność, a także ma się pewność co do zastosowanych materiałów wysokiej jakości. Doskonałym przykładem dobrego systemu rolet rzymskich rodem z Holandii jest http://forestpolska.com/produkty/bs-blind-system/. Ze względu na długą żywotność sprawdzi się świetnie w budynkach użyteczności publicznej, hotelach czy domkach letniskowych. Zapewni bezawaryjną ochronę przed słońcem na wiele lat od zakupu.

Jaki wybrać materiał?

Roletę rzymską można uszyć z praktycznie każdego materiału. W związku z tym w pokoju dziecięcym w oknie mogą pojawić się rakiety, dinozaury czy postacie znane z kinowych ekranów. Za to w stylowym wnętrzu może zawisnąć roleta welwetowa, z delikatnego, odpornego na zniszczenie i modnego w ostatnim czasie materiału. Prześwit wybranej tkaniny determinuje stopień ochrony przed słońcem. Warto pamiętać, że ciemniejsze barwy przepuszczają aż o 1/3 światła mniej niż jaśniejsze odcienie. Różne są też opcje jej wykończenia: bez falbany, z falbaną prostą lub falistą. Dzięki temu sprawiają one wrażenie bardziej eleganckich niż tradycyjne rolety zwijane do kasety. Szczególnie dobrze wpasuje się ona w luksusowe wnętrza, delikatnie doprawione nutką vintage. W salonie zawsze wpuszczą odrobinę światła, przez co wnętrze nabierze ciepła, stając się bardziej przytulne.

Dwa okna, jedna roleta

Nawet przy wysokich, szerokich przeszkleniach w kamienicach ta reguła się sprawdzi. Ze względu na brak prowadnic oraz dużą rozpiętość rozmiarów kasety, uda się ograniczyć do jednej, szerokiej rolety rzymskiej. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy komponentów, utrzyma nawet najszerszy fragment najcięższego materiału, działając przy tym z niezawodną precyzją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here