wybielanie zębów

Wiele osób marzy o białych zębach. Jeśli widzimy kogoś z białymi zębami to mu zazdrościmy i chcemy mieć takie same. Problem w tym, że nie wszyscy mogą mieć śnieżnobiały kolor i trzeba mieć tego świadomość. Trzeba również uważać jak wybielamy zęby i jakie metody wybieramy. Nie chcemy sobie zaszkodzić tylko pomóc, dlatego istotne jest to jak oraz gdzie to robimy.

Niektórym osobom się wydaje, że można pójść na skróty i oszczędzić dużo pieniędzy na wybielaniu. Po co chodzić do profesjonalistów skoro można wybielić zęby w domu? Oczywiście wszystko jest możliwe, ale jeśli coś pójdzie nie tak to niestety, ale stracimy szkliwo i wtedy dopiero zaczną się problemy. We wszystkim potrzebny jest umiar i trzeba o tym pamiętać. Inaczej nie ma najmniejszych szans na powodzenie wykonania naszego zadania.

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów polega na rozjaśnianiu ich barw nawet o kilka tonów. Trzeba pamiętać żeby się przygotować do tego zabiegu. Trzeba mieć w stu procentach zdrowe zęby i nie mieć żadnych infekcji w jamie ustnej.  Nie każdy, zatem od razu może poddać się takiemu zabiegowi i trzeba to dokładnie sprawdzić. To oznacza, że sami raczej nie ocenimy stanu naszego uzębienia i trzeba będzie polegać na wizycie w gabinecie stomatologicznych.  Próba wybielania zębów z próchnicą nie zakończy się za dobrze dla nas, dlatego trzeba to dokładnie sprawdzić. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest piaskowanie zębów, bo daje to bardzo dobre efekty. Można usunąć osad z kawy czy palenia papierosów.  Zdarzają się takie sytuacje, że nie da się nic zrobić nawet najlepszymi zabiegami, jeśli przebarwienia weszły zbyt mocno w szkliwo to ich usunięcie będzie niebezpieczne i dlatego trzeba sobie to darować. Bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie, dlatego trzeba zawsze stawiać je na pierwszym miejscu.

Czy wybielanie zębów szkodzi?

Jeśli jest robione przez kogoś, kto się na tym zna to nie. Sprawdzenie czy nadajemy się do wybielania ma znaczenie i powinien to zrobić ktoś, kto ma w tym bardzo duże doświadczenie. Bardzo często domowymi metodami staramy się wybielać zęby i wtedy szanse na zniszczenie szkliwa są ogromne. Tym bardziej, że od razu chcemy mieć super efekty, a zatem dajemy sobie dawkę różnych środków o wiele większą niż trzeba. Sposobów na wybielanie domowe jest bardzo dużo.

Od sody oczyszczonej po bardziej żrące specyfiki. To, dlatego trzeba uważać, co się robi i co się stosuje. Uszkodzenie szkliwa to poważne problemy, dlatego trzeba uważać.  Profesjonalny zabieg przeprowadzany jest w odpowiednich warunkach. Jeśli wszystko pójdzie jak trzeba to nie ma się, co martwić o zniszczone szkliwo. Nie trzeba się również martwić o to, że zwiększy się u nas próchnica.

Wybieralny zęby

W sprzedaży mamy specjalne nakładki, które na noc można założyć na zęby i wtedy będą się wybielały. Ich skuteczność jest bardzo różna, dlatego że mamy rozróże zabrudzenia zębów. Jeśli ktoś ma coś, co przenikło do szkliwa to będzie problem nawet u stomatologa żeby sobie z tym poradzić. Zwykłe środki są o wiele słabsze i dają o wiele mniejsze efekty. Trzeba mieć tego świadomość, jeśli zastanawiamy się nad wybielaniem. Decydując się na wybielanie zębów w gabinecie trzeba będzie na to poświecić sporo czasu.

Cały zabieg może trwać nawet dwie godziny. Na nasze zęby nakładany jest specjalny żel o właściwościach wybielających.  Do sprawdzenia jak działa taki żel wykorzystuje się lampę i naświetlenia. Po czasie przewidzianym na zabieg od razu będziemy widzieć jego efekty.  Jeśli zdecydujemy się na nakładkę to najpierw trzeba wziąć odcisk szczęki. W ten sposób można będzie ją dopasować dokładniej do uzębienia, co zwiększy efektywność wybielania. W ostatnim czasie pojawiła się również nowa metoda wybielania zębów z wykorzystaniem lasera. Jest to drogi, ale i skuteczne sposób, dlatego warto się nad nim zastanowić. Zaletą jest tutaj również to, że bardzo szybko można będzie przeprowadzić zabieg i mieć z tego same pozytywne efekty.  Bez względu na wybrana metodę powinno się dla nas liczyć przede wszystkim bezpieczeństwo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here