jak zresetować router

Bezprzewodowy internet jest jak elektryczność w twoim domu – zauważasz jego istnienie w momencie, gdy przestanie działać. Potem natychmiastowo wpadasz w panikę. Spokojnie, zachowaj zimną krew, brak połączenia internetowego możesz naprawić samodzielnie, korzystając z kilku prostych wskazówek.

Istnieje wiele różnych przyczyn, przez które router może przestać działać, zdziwisz się jednak, jak wiele z tych problemów można łatwo naprawić.

Wi-Fi to nic innego jak fale radiowe, co oznacza, że ​​router emituje fale we wszystkich kierunkach z centralnej lokalizacji. Jeśli router znajduje się w najdalszym zakątku domu, przenieś router do bardziej scentralizowanej lokalizacji. Im bardziej zbliżysz swój router do środka obszaru zasięgu, tym uzyskasz lepszy odbiór w całym domu.

Jeśli mieszkasz w bloku, inne routery mogą zakłócać twoje urządzenie

Darmowe oprogramowanie, takie jak NetSpot na komputerach Mac i Windows oraz Wi-Fi Analyzer na Androida, może pokazać każdą pobliską sieć bezprzewodową i kanał, z którego korzysta. Jeśli twój router pokrywa się z sąsiednimi sieciami w poszczególnych pokojach, rozważ zmianę na mniej zatłoczony kanał.

Jeśli żadne z rozwiązań nie okazuje się być szczególnie skuteczne, twój dom może być po prostu zbyt duży, aby mógł być obsługiwany przez jeden router. Zastanów się nad zakupem wzmacniacza bezprzewodowego lub skonfigurowaniem starego routera, który będzie służyć jako wzmacniacz lub drugi punkt dostępowy, aby nieco rozszerzyć zasięg jego działania.

W przypadku, gdy szybkość Wi-Fi jest wolna niezależnie od tego, w którym punkcie domu się znajdujesz, spróbuj podłączyć laptopa bezpośrednio do modemu i sprawdź szybkość Internetu, korzystając z witryny takiej jak speedtest.net. Jeśli prędkość nadal spada, problem prawdopodobnie wynika z połączenia z Internetem, a nie z routera. Skontaktuj się wówczas z usługodawcą internetowym.

Jeśli i ta metoda nie zdała egzaminu, pomóc może przywrócenie ustawień fabrycznych routera i ponowne ustawienie go. Pewnie zastanawiasz się jak zresetować router? Otóż na większości ruterów znajduje się magiczny, niewielki przycisk „resetuj”, który można przytrzymać spinaczem. Zrób to przez 30 sekund, a router powinien domyślnie skorzystać z ustawień fabrycznych.

W przypadku, gdy żadna z powyżej wymienionych metod nie sprawdziła się, a twój internet działa dobrze wyłącznie na połączeniu kablowym, twój router może być zwyczajnie zepsuty. Rozważ więc zakup nowego sprzętu. Jeśli router wydaje się być w porządku, winny może być modem, który mógł ucierpieć na problemach z łącznością.

router

Czasami napotkasz problem z jednym konkretnym urządzeniem

Prawdopodobnie to tylko chwilowa usterka. Spróbuj wyłączyć Wi-Fi na swoim urządzeniu, a następnie włącz je ponownie. Jeśli to nie działa, zrób to samo z routerem, odłączając go, a następnie podłączając ponownie 30 sekund później.
Jeśli to nie pomoże lub problem się powtórzy, rozważ usunięcie aktualnej sieci z listy zapisanych sieci na urządzeniu, a następnie ponownie połącz się.

Jeśli używasz systemu Windows 10, wyszukaj „rozwiązywanie problemów z siecią Wi-Fi” i otwórz wynik „Zidentyfikuj i napraw problemy z siecią.” Zostanie przeprowadzona seria diagnostyki, która może przywrócić łączność. W systemie MacOS można uruchomić Wireless Diagnostics. Przytrzymaj klawisz Opcje i kliknij ikonę AirPort (Wi-Fi) na pasku menu. Znajdź „Otwórz Wireless Diagnostics”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
W przypadku, gdy nic z powyższego nie działa, pomyśl o ponownym uruchomieniu urządzenia.

Jeśli w ogóle nie możesz połączyć się z siecią Wi-Fi, podłącz laptopa do routera bezpośrednio za pomocą kabla Ethernet i sprawdź, czy możesz podłączyć się w ten sposób. Jeśli to zadziała, problem dotyczy Wi-Fi, ale jeśli nie, połączenie internetowe może być niedostępne. W takim przypadku powinieneś skontaktować się z usługodawcą internetowym.

Zresetowanie routera może rozwiązać mnóstwo problemów, a niezdolność do połączenia jest jedną z nich. Naciśnij przycisk resetowania z tyłu routera na 30 sekund, a router powinien domyślnie przejść do ustawień fabrycznych. Jeśli to nie pomoże, być może trzeba będzie rozważyć zakup nowego routera.

kabel lan

Zdarza się czasem, że tracisz kontrolę nad siecią Wi-Fi na dowolnym urządzeniu?

Możliwe, że sam router zresetował się. Czy widzisz niezabezpieczoną sieć nazwaną od marki routera? To może być twój router. Podłącz do niego laptopa lub komputer za pomocą kabla Ethernet, a następnie skonfiguruj router bezprzewodowy,.
Jeśli nie widzisz takiej sieci, podłącz laptopa do routera przez Ethernet i sprawdź, czy masz połączenie.

Niezależnie od problemu z siecią, nie trać głowy, większość problemów z połączeniem internetowym możesz rozwiązać samodzielnie w domu, korzystając z wyżej wymienionych wskazówek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here