Czy znasz masaż tajski? Sprawdź, na co działa i gdzie możesz go wykonać!

Jeśli masz znajomych, którzy byli w Tajlandii, z pewnością słyszałaś opowieści o wielogodzinnych masażach na plaży w atrakcyjnych cenach. Masaże tajskie słyną z wprowadzania ciała i umysłu w błogi stan. Na szczęście nie musisz jechać aż tak daleko, aby zasmakować tej przyjemności. Aczkolwiek z pewnością zabieg wykonany w salonie nie dorówna atmosferą tajskim plażom, to jednak będzie zdecydowanie tańszy niż wyjazd.

Skąd wziął się masaż tajski?

Do Polski wiele trendów przychodzi spoza granic. Modne w ostatnim czasie zabiegi takie jak makijaż permanentny, manicure hybrydowy czy przedłużanie rzęs, o którym przeczytasz więcej w innym poradniku na http://www.psfs.pl/popularne-metody-przedluzania-rzes-co-warto-wiedziec/, również pochodzą zza granicy. Korzenie masażu tajskiego wywodzą się z hinduskiej ajurwedy. Niemniej jednak od tysiącleci był i jest wykorzystywany oraz udoskonalany przez Tajów. To od nich wzięła się ta egzotycznie brzmiąca nazwa określająca konkretne techniki ucisku ciała.

Na czym polega zabieg?

W trakcie masażu doświadczony masażysta swoimi dłońmi wywiera rytmiczny nacisk na różne partie ciała. Największą tajemnicą tego masażu jest to, że masażysta, wykonując uciski, przesuwa się wzdłuż kanałów tak zwanej energii sen. Czasami bywa tak, że kończyny są rozciągane, a ciało niekiedy układane w różnych pozycjach. Dla niektórych masaż przypomina nieco ćwiczenia z jogi, dlatego też niekiedy nazywa się go jogą dla leniwych. Nazwa pochodzi od tego, że to masażysta decyduje i przemieszcza nasze ciało, układając do odpowiednich pozycji. Uzyskujemy w ten sposób niemalże taki sam efekt jak przy jodze, ale oszczędzając energię. W trakcie masażu bardzo często wyciąga się również palce rąk oraz nóg, a nawet i uszy. Doświadczenia są więc nietuzinkowe i potrafią wprowadzić w wyjątkowy stan odprężenia i pełnego relaksu.

Dla kogo ten rodzaj masażu?

Masaż tajski oferowany jest przez większość salonów masażu. Wystarczy wejść na https://www.moment.pl/masaz/olsztyn, aby zobaczyć, że niemalże wszystkie gabinety mają go w swojej ofercie.

Nie trudno wywnioskować, że cieszy się ona dużą popularnością. Zanim jednak umówisz się na zabieg, wiedz, że nie jest to masaż dla tych, którzy szukają leniwego głaskania i muskania ciała. Masaż tajski nie jest relaksującym masażem z zastosowaniem delikatnych ruchów. Co prawda odpręża i skutecznie rozciąga, niemniej jednak jest bardzo dynamiczny. Po tym, jak masażysta dynamicznie i silnie będzie przerzucał Tobą niczym marionetką, poczujesz się rozciągnięty i odprężony, a nawet uspokojony. Wizyta w takim salonie może więc zastąpić podróż do Tajlandii, ponieważ doświadczeni masażyści skutecznie wykonają zabieg niemalże identycznie jak tajscy masażyści.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here