ziemia z kosmosu

Jak powstała Ziemia? To ważne pytanie. Pytanie, które pomaga nam zrozumieć nasze własne pochodzenie jako rasę czujących, myślących istot. Czy Ziemia zawsze istniała? Czy nasza planeta spędziła wieczność na orbicie Słońca niezmieniona? Czy Ziemia zawsze wyglądała tak, jak dziś, mając te same góry, strumienie, jeziora, lasy i oceany? A może Ziemia zmienia się z czasem? Czy Ziemia była zawsze planetą, czy też została zbudowana w przeszłości? Jeśli została zbudowana, jakie siły spowodowały jej powstanie i skąd pochodzą materiały, z których została stworzona?

To są trudne pytania. Ziemia jest naszym domem. Zanim Ziemia istniała, nie było ludzi

Oznacza to, że nie było nikogo, kto byłby świadkiem jej powstania.
Jednak naukowcy, podobnie jak geografowie, są w stanie wykształcić przypuszczenia o tym, jak powstała Ziemia. Te domysły nazywane są teoriami. Teoria to domysły oparte na dowodach. Te przypuszczenia są tworzone przez naukowców, którzy badają wskazówki, aby zrozumieć nowe rzeczy na temat otaczającego nas świata i wszechświata.

góry

Jakie wskazówki naukowcy wykorzystują do zrozumienia powstania naszej macierzystej planety? Najlepsze wskazówki, które naukowcy wynieśli to te z badań odległych młodych gwiazd i nowych planet wokół nich. Studiując te młode słońca, mogą uchwycić przebłyski stworzenia ich nowych planet i ich młodych systemów planetarnych.

Ale chwileczkę. Czy mówimy, że naukowcy mogą rzeczywiście oglądać planety, gdy formują się wokół odległych gwiazd? Cóż, niezupełnie. Przede wszystkim te odległe planety są tak daleko, że są zbyt małe, abyśmy mogli je zobaczyć za pomocą nowoczesnych technologii. Po drugie, planety nie tworzą się w ciągu nocy. Rozwijają się miliony, a nawet miliardy lat.

Tak więc nawet gdybyśmy mogli zobaczyć te planety, zobaczylibyśmy tylko, jak wyglądają dzisiaj. Jeśli nie obejrzymy ich przez wiele setek milionów lat, nie będziemy w stanie dowiedzieć się wiele o ich ewolucji. Przypuśćmy, że nigdy wcześniej nie widziałeś żab.

Jesteś przydzielony przez twojego nauczyciela, abyś napisał raport o życiu tych małych zielonych zwierząt. Jak się rodzą, jak rosną i jak długo żyją. Załóżmy, że jesteś pierwszą osobą, która badała żaby. Ponieważ nikt przed tobą nie studiował żab, nie ma książek, które by cię nauczyły o ich cyklu życiowym. Oznacza to, że jedyny sposób, aby się czegoś o nich dowiedzieć są obserwacje za pomocą własnych zmysłów.

Teraz przypuśćmy, że twój raport będzie jutro. Gdybyś miał więcej czasu, mógłbyś oglądać żaby, które rosły i rozwijały się. Możesz zabrać je do swojego pokoju, położyć je w szklanym pojemniku i przestudiować, pisząc o każdym z etapów.
Jednym z rozwiązań może być narysowanie zdjęć wielu różnych żab, które widzisz w swoim lokalnym stawie. Następnie można odłożyć te rysunki na stole w kolejności od najmniejszej do największej. Co pokazują rysunki? Najpierw zdjęcie małej kijanki, a następnie zdjęcia większych i większych kijanek, aż wreszcie masz zdjęcie dorosłej żaby.

Kiedy patrzymy na to, co uważamy za jeszcze starsze planety, widzimy, że te światy są konsumowane przez ich gwiazdy macierzyste. Gdy te gwiazdy umierają, stają się coraz gorętsze. Tuż przed śmiercią naszego Słońca stanie się bardzo duże i gorące. Gdy Słońce rozszerzy się na zewnątrz, całkowicie pochłonie Ziemię, spalając ją.

jak powstała ziemia

Dziś nasza planeta nie jest ani młoda, ani stara. Ziemia jest planetą w średnim wieku. Wystarczająco ostygła, aby umożliwić tworzenie ciekłej wody, ale pozostaje wystarczająco gorąca, aby podtrzymać życie i zapobiec zamarzaniu wody.
Góry, doliny, wzgórza, strumienie, rzeki i jeziora, które widzimy dzisiaj, zawsze się zmieniają. Przez miliony lat nowe góry i stare góry zapadają się i powstają. Jeziora tworzą się, a następnie znikają. Strumienie wędrują po okolicy, wcinając się głębiej i głębiej w ziemię tworząc kaniony, które ostatecznie znikają w wyniku erozji.

Ziemia pozostała wiele miliardów lat temu, upłynie jeszcze mnóstwo czasu, zanim zostanie zniszczona przez starzejące się Słońce. W ciągu tych miliardów lat będzie się nadal zmieniać i ewoluować. Ziemia, którą znamy dzisiaj, nie będzie tą samą Ziemią, którą inni będą znać w przyszłości przez miliony lat. Geologia to nauka o tym, jak zmienia się Ziemia, podczas gdy Geografia jest nauką o Ziemi, jaka istnieje i jaką znamy dzisiaj.

W porównaniu do reszty Wszechświata Ziemia jest malutka, ale dla nas jej wielkość jest imponująca. Ponieważ Ziemia jest tak duża w porównaniu do żyjących na niej form życia, trudno jest ją badać i rozumieć. Tak naprawdę pojedynczy człowiek Jest tylko obeznany z rzeczami, które go otaczają.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here