android

Telefony komórkowe z systemem operacyjnym to bardzo skomplikowane urządzenia. Wiele podzespołów musi ze sobą dobrze współgrać, za co odpowiedzialne jest oprogramowanie. To jak ważny jest dobrze zaprojektowany i zaprogramowany system wiedzą użytkownicy telefonów Xiaomi. Produkty chińskiego producenta właściwie nie mają konkurencji biorąc stosunek specyfikacji do ceny.

Za tą samą ilość ramu, pamięci wewnętrznej i procesor musimy u konkurencji wydać przynajmniej 200 złotych więcej. Problemem natomiast jest jakość zdjęć, która najbardziej widoczna jest we flagowych modelach. I tak biorąc na przykład Xiaomi Mi8 i Samsunga S9, to pod względem jakości zdjęć produkt z Korei bije na głowę konkurenta. Mimo, że Xiaomi wykorzystuje matryce od Sony i nie najgorszą optykę, to oprogramowanie nie jest w stanie wykorzystać tego.

Możliwe, że chodzi o jakiś skomplikowany algorytm, o którym się mówi, że zostanie zmieniony w nowym wydaniu MIUI. Jeżeli tak się stanie i zdjęcia dorównają jakością do konkurencji, to nie będzie potrzeby spoglądania na inne marki. No chyba, że ktoś lubi system iOS, tego Xiaomi w swojej ofercie (jeszcze) nie ma.

Bywa czasem tak, że mimo wielu miesięcy prac nowe oprogramowanie zawodzi. Telefon wiesza się, zacinają się aplikacje a praca na nim staje się mordęgą. Android jest dobrym chociaż bardzo obciążającym systemem, który potrzebuje znacznych zasobów sprzętowych do w pełni płynnego działania.

Obecnie 2 gigabajty ramu, który jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na wydajność podstawową systemu, uważa się za rozsądne minimum. 3 gigabajty pamięci ram wystarczą prawdopodobnie na 3 do 4 lat nie martwienia się o wydajność systemu. Biorąc średnie dane na temat długości użytkowania telefonów przez użytkowników, bardzo możliwe, że przez te 4 lata będziesz miał już trzeci telefon.

Spadek wydajności to jedna z cech „sypiącego” się systemu operacyjnego. Możesz także doświadczyć wielu innych. Zakłócenia w zasięgu sieci, rozłączanie połączeń i słaba jakość rozmów. Możliwe, że jest to uszkodzenie anteny gsm, lecz najpierw należy sprawdzić czy oprogramowanie nie jest wadliwe. Tak samo gps może nie działać poprawnie, nie łapiąc tak zwanego fixa, czyli zasięgu satelit. Inny problem może być niewłaściwie działający dotyk ekranu lub sam wyświetlacz. Są to przypadki sporadyczne, lecz gdy masz taki problem to zacznij od wymiany oprogramowania.

samsung

Jak wgrać androida na swój telefon?

Może wcale nie będzie to konieczne. Sporo problemów jest w stanie rozwiązać przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Jest to prosta operacja wymagająca tylko kilku kliknięć w ustawieniach. Z reguły jest to opcja ukrywa w ustawieniach zaawansowanych, kopia zapasowa i kasowanie danych. Pamiętać należy aby zgrać kontakty na kartę sim, kartę pamięci lub wysłać na serwer google przed przystąpieniem do operacji.

Tak samo wszystkie dane będące na urządzeniu zostaną utracone. Najlepszym wyborem jest tutaj zgranie zdjęć i innych plików na kartę pamięci, której kasowanie danych nie dotyczy. Wiadomości SMS i MMS możesz zachować robiąc kopie zapasową, do której będzie Ci potrzebny program ze sklepu Playa. Potem ten sam program na świeżym telefonie instalujesz i importujesz kopie zapasową.

Często także bywa, że zapominamy kodu lub wzoru blokady ekranu telefonu. Tutaj także przywrócenie ustawień fabrycznych pomoże. Operacja jest trochę trudniejsza i nie we wszystkich modelach telefonów jest wykonalna. Polega ona na wyłączeniu telefonu i włączeniu go przyciskając jednocześnie kilka klawiszy w zależności od modelu urządzenia.

Na przykład w Xiaomi Mi4 jest to przycisk włączenia oraz głośność do dołu. Potem należy wybrać z menu opcje „wipe factory reset” a następnie „wipe cache partition”. Na koniec uruchamiamy telefon „restart”. Teraz uruchomi nam się telefon tak jakby był nowy. Trzeba będzie przejść przez kilka ekranów konfiguracyjnych, które już zapewne poznałeś wcześniej.

Co jeżeli nie możesz zrobić „hard reset” lub Twój telefon ma poważniejszą wadę? Wtedy zadasz pytanie ponownie, a jak wgrać androida? Tutaj sprawa nie jest już taka prosta i zabierając się do niej nieodpowiednio możesz zepsuć telefon tak, że nie będzie do odratowania. Problemem dodatkowo jest blokowanie przez producentów coraz powszechniej bootloadera, który jest niezbędny do rozpoczęcia jakichkolwiek zmian w systemie operacyjnym.

jak wgrać androida

Najpierw musisz się dowiedzieć czy Twój telefon taką blokadę ma i czy można ją ściągnąć. Jeżeli tak to zwrócić się należy z prośbą do producenta z numerem imiei. Potem możemy już się zabierać za wgrywanie potrzebnych nam rzeczy. Najpierw jednak musimy dokładnie poznać model naszego telefonu w jego ustawieniach, na samym dole. Gdy już go znamy szukamy naszego nowego firmware, recovery, sterowników i w zależności od modelu telefonu dodatkowego programu jak na przykład odin do Samsungów.

Jeżeli Cię to nie przeraziło, to poszukasz więcej potrzebnych Ci informacji na forum xda. A jak należysz do większości to polecam przejść się do serwisu telefonów komórkowych i wykonać taką usługę za 30, 40 złotych i mieć spokojną głowę nie martwiąc się o nic.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here