spedytor

Wraz ze wzrostem gospodarki pojawiają się większe obroty firm oraz większy ruch towarów. Powoduje to coraz większy stopień zapotrzebowania na firmy transportowe i przewozowe. Może się wydawać, że z pozoru jest to bardzo prosta praca. Trzeba jedynie załadować towar oraz przywieźć go w jednym samochodzie do wyznaczonego celu. Czy to wygląda naprawdę tak łatwo jak brzmi? Kim dokładnie jest osoba zajmująca się logistyką? W jaki sposób możemy postarać się o pracę na takim stanowisku? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/spedytor-i-wyksztalcenie-jak-zostac-spedytorem/

Kim dokładnie jest spedytor?

Spedytor jest to pracownik firmy transportowej lub przewozowej, zajmujący się w niej kwestiami logistycznymi. Do jego obowiązków będą należały planowanie i kierowanie pojazdem, wyznaczanie konkretnych tras oraz optymalizowanie zużycia zasobów transportowych. Dodatkowo może on zajmować się sortowaniem przesyłek, ich składowaniem oraz pobieraniem opłat. Jakie wykształcenie zawodowe należy mieć, aby starać się o takie stanowisko?

Jakie wykształcenie zawodowe należy mieć, aby podjąć pracę jako spedytor?

Do takiego zawodu potrzebna jest odpowiednie wykształcenie. Musi być ono przynajmniej średnie. Dobrym wyborem będzie technikum spedycyjne, liceum transportowe o profilu transport i logistyka lub odpowiednia szkoła policealna. Nieważne jaki typ szkoły średniej, wybraliśmy będą czekały nas przedmioty ogólnokształcące, a także zawodowe. Do nich należą między innymi podstawy działalności gospodarczej, transport i spedycja, prawo i ubezpieczenia w transporcie, a także zarządzanie działalnością transportową. Do tego dochodzą też przedmioty takie jak statystyka i kompetencje społeczne. Kilka dni w tygodniu będziemy musieli przeznaczyć na odbycie praktyki zawodowej w jednej z prawdziwych firm spedycyjny. Sam na własne oczy przekonamy się w jaki sposób wygląda praca w takiej placówce oraz dowiesz się co należy do obowiązków spedytora. 

Czy wykształcenie wyższe jest potrzebne? 

Coraz więcej osób pracujących jako spedytor musi posiadać studia wyższe. Jest to wymagane przez pracodawców. Jeżeli chcemy podnieść nasze kompetencje, a tym samym zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, powinniśmy rozważyć studia na kierunku takim jak logistyka i spedycja, transport i spedycja czy ekonomia.

Zobacz też: http://www.paralotna.pl/czym-dokladnie-zajmuje-sie-spedytor/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here