Kosmetyki do makijażu twarzy

Twarz niepokryta żadnym makijażem zazwyczaj nie prezentuje się najlepiej ze względu na niedoskonałości, przebarwienia, nieładny odcień i rysujące się na niej zmęczenie. Na szczęście za pomocą jedynie kilku kosmetyków można to szybko zmienić. Jakie kosmetyki do makijażu twarzy wybrać?

Kosmetyki kryjące

Jako pierwszy przychodzi do głowy oczywiście podkład, ale pośród kosmetyków kryjących można również wymienić korektor w płynie. Może on mieć mocno napigmentowaną formułę, ale niezbyt gęstą konsystencję. Wystarczy nałożyć go odrobinę punkowo na krostki czy zaczerwienienia. Dodatkowo w przypadku stanów zapalnych, może się przydać kremowy, gęsty korektor.

Co zrobić, by zakrywając niedoskonałości nie stworzyć efektu maski, która będzie widoczna z daleka? Najlepiej zarówno warstwę korektora, jak i podkładu dobrze rozetrzeć. Nieraz znacznie wygodniej jest wklepać go gąbką. Wtedy nie ma ryzyka, że korektor w płynie przesunie się ze swojego miejsca.

Kosmetyki rozświetlające

Kiedy na twarz zostanie nałożony podkład a niedoskonałości zakamuflowane, należy przystąpić do zadbania i strefę pod okiem. Tam nieraz tworzą się sińce lub zmarszczki. Przyda się więc jasny odcień rozświetlającego korektora w płynie. Po nałożeniu pudru w następnej kolejności stosuje się rozświetlacz, ale trzeba zachować w tym umiar.

Łatwo można przesadzić i sprawić, że twarz będzie się nieestetycznie świecić. Rozświetlacz nakłada się bardzo cieniutką warstwą na kości policzkowe i łuk górnej wargi. Można nałożyć również delikatnie na środek nosa o ile chcemy podkreślić jego kształt. Rozświetlacza można użyć także na dekolt.

Kosmetyki do konturowania

Do modelowania owalu twarzy i nadawania mu optycznie pożądanego kształtu, przyda się zarówno bronzer w kamieniu, jak i sztyfcie, czy ciemny korektor w płynie.Konturując nakłada się ciemniejszą warstwę tam, gdzie chcemy stworzyć wrażenie padającego cienia. Na przykład cieniuje się miejsce pod kośćmi policzkowymi, by je uwypuklić.

Dodatkowo brązowe kosmetyki nakłada się na linię włosów i brodę, by ją wysmuklić. Należy to robić z wyczuciem, ponieważ w innym wypadku skóra będzie wyglądała jak brudna, a to nie jest efekt, jaki chcemy uzyskać. Linie ciemne trzeba dobrze rozetrzeć i przypudrować.

Korektory w płynie znajdziesz na kosmetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here