szpital ortopedyczny Warszawa

Nie ma wątpliwości, że to właśnie aktywność fizyczna ma korzystny wpływ na nasze funkcjonowanie. Sport to zdrowie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Należy jednak zaznaczyć, że każdy trening musi być poprzedzony odpowiednim przygotowaniem technicznym oraz rozgrzewką. Nawet najlepsi sportowcy są też narażeni na różnego typu kontuzje i nie zawsze udaje się ich uniknąć. Istnieją jednak dyscypliny, które są bardziej ryzykowne od innych i niekoniecznie chodzi nam o nurkowanie jaskiniowe, ujeżdżanie byków czy też base jumping. Okazuje się, że również aktywności, które wykonuje większość z nas, mogą przyczynić się do powstania przykrej kontuzji.

Do największej liczby kontuzji w wyniku uprawiania sportu dochodzi w sezonie wiosenno letnim. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to właśnie wtedy pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Jak potwierdzają sami ortopedzi, największa liczba pacjentów to niekoniecznie ci, którzy zgłaszają się ze złamaniami kończyn, ale w wyniku zerwania ścięgien, zwichnięcia stawów czy ich stanów zapalnych odwiedzają szpital ortopedyczny. Warszawa, Szczecin czy Poznań – rejon Polski nie ma tutaj tak naprawdę znaczenia, bo na terenie całego kraju z taką samą częstotliwością uprawiamy sport.

Najczęściej występujące urazy

Pacjenci zgłaszają się przede wszystkim z kontuzjami barku, kolan oraz śródstopia. Za takie odpowiedzialne jest przeważnie wytężone kolarstwo oraz jogging. Kontuzyjne są niezmiennie wszelkie sporty walki, w tym boks, który jest w naszym kraju niezwykle popularny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że najmniej kontuzji nabawić się można na basenie, który zresztą cieszy się ogromną popularnością, szczególnie w sezonie wakacyjnym. Niewielkim ryzykiem kontuzji charakteryzują się również typowo letnie zajęcia, takie jak spacery po lesie czy rozmaite gry zespołowe na otwartym terenie.

Kontuzje mogą się zdarzyć, co nie oznacza, że należy rezygnować ze sportu. Warto jednak zwracać uwagę na warunki, w jakich uprawiamy aktywność oraz dobrze się do takich czynności przygotować.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here