Worki pod oczami. Jak się ich pozbyć

Każdy z nas doświadczył kiedyś sińców pod oczami po nieprzespanej nocy. Co jednak kiedy opuchlizna występuje cały czas?

Worki pod oczami mogą być zarówno oznaką niezdrowego stylu życia, jak i początku wielu chorób. Dowiedz się, jak z nimi walczyć.

Skąd się biorą worki pod oczami?

Jeśli po jednej nieprzespanej nocy pod oczami pojawiają się cienie, nie ma w tym nic dziwnego. Uiektórych osób, taki efekt jest niezależny od ilości snu. Niekiedy jest to objaw genów, czasami zaś może świadczyć o poważniejszych schorzeniach zdrowotnych.

Worki pod oczami mogą towarzyszyć takim chorobom jak: niedoczynność tarczycy, cukrzyca, czy też niewydolność nerek. Nie bez znaczenia jest także tryb życia, który prowadzimy. Częste niedosypianie, brak wystarczającego nawodnienia, używki oraz niedobór witamin w diecie, przekładają się bezpośrednio na nasze samopoczucie, jak i na stan zdrowia. Opuchlizna pod oczami to sygnał dla naszego organizmu, że dzieje się coś niepokojącego i warto przyjrzeć się temu przyjrzeć.

Wyjątkiem są uwarunkowania genetyczne. Jeżeli jedno z naszych rodziców, ma cały czas worki pod oczami, jest duża szansa na to, że sami będziemy je posiadać. Często nieodpowiednia dieta i brak snu może nasilić opuchliznę.

Jak pozbyć się opuchlizny pod oczami?

Podstawowym krokiem powinno być zadbanie o odpowiednią ilość snu i zdrowa dieta. Nieocenione będą także kosmetyki do pielęgnacji cery, takie jak kremy do twarzy, które zadbają o nawilżenie i regenerację wrażliwej skóry.

Kosmetyki tego rodzaju powinny być obowiązkowe na naszej liście, jeśli na co dzień wykonujemy mocny makijaż oka. Produkty, takie jak cienie, korektor, czy podkład, mogą pogorszyć stan naszej cery, a w dodatku przyczynią się do szybkiego powstawania zmarszczek.

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji cery

Codzienną pielęgnację warto także wzbogacić o domowe produkty, które nie tylko zmniejszą opuchliznę pod oczami, ale również poprawią nasze samopoczucie. Oprócz unikania stresu i niedosypiania, ważne jest wypicie odpowiedniej ilości wody (co najmniej 2 litrów dziennie).

Z kolei dieta powinna być bogata w żelazo oraz w błonnik. Dobrze jest ją wzbogacić o dodatkową suplementację o witaminy E oraz K. Zamiast spożywania dużej ilości tłuszczu, wprowadźmy do swoich posiłków owoce oraz warzywa.

Jeśli wszystkie sposoby nie przyniosą rezultatu, koniecznie rozważmy udanie się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje nas na badania w celu wykluczenia chorób związanych między innymi z gospodarką hormonalną. Opuchlizna pod oczami jest niekiedy sygnałem, że nasze zdrowie wymaga kontroli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here