Murale w pokoju – czym się kierować przy zakupie?

0
23500

Jednym z trendów aktualnie panujących w aranżacji wnętrz jest wykorzystanie technik street artu, a dokładnie wielkogabarytowej malatury ściennej, by podnieść walory artystyczne wystroju wnętrz. Murale, tradycyjnie kojarzone z malunkami na elewacji budynków, są fantastycznym pomysłem wewnątrz budynku, jeżeli pragniesz dodać swojej aranżacji oryginalności.

Jakie podłoże musi być zapewnione, żeby mural pojawił się w Twoim domu? Ile kosztuje pojawienie się tej formy street artu jako część Twojej aranżacji wnętrz? Przekonajmy się.

Jakie wnętrza zyskają na inwestycji w mural?

Murale wpasują się do każdego wnętrza, jeżeli tylko dobierzesz odpowiedni rozmiar i motyw. Najczęściej jednak stosuje się je w salonie oraz w pokoju dziecięcym. Rozmiar przestrzeni, jaki zajmuje mural, ma ogromne znaczenie, zbyt mały może być przytłaczający w stosunku do reszty mebli oraz dekoracji.

W pokoju dziecka mural powinien zawierać jak najwięcej detali i szczegółów, dzieci są naturalnymi obserwatorami i wolą oglądać świat z bliska. Szczególnie dobrze będzie wyglądać w pomieszczeniu z drewnianymi meblami dziecięcymi, jakie można znaleźć na stronie niziohome.pl.

W salonie z kolei możesz sobie pozwolić na mniej szczegółowy motyw. Pamiętaj jednak, że im więcej przestrzeni na ścianie mural zajmuje, tym większa odległość, z której warto go podziwiać.

Mural ścienny – na jaką kolorystykę się zdecydować?

Kolorystyka muralu jako elementu aranżacji wnętrz powinna być stonowana, ze względu na to, że street art to forma sztuki skupiająca na sobie ogromną uwagę. Intensywne kolory mogłyby przytłoczyć atmosferę panującą w całym pomieszczeniu i wizualnie zmniejszyć pokój. Oświetlenie również gra ogromną rolę, mural w słabo oświetlonym pomieszczeniu namalowany intensywnymi kolorami, może wydawać się ciemniejszy, niż jest w rzeczywistości, a w ekstremalnych warunkach może sprawiać wrażenie brudnego. Stonowane kolory zapewnią pozytywny i estetyczny efekt końcowy.

Jak należy przygotować ścianę pod mural?

Techniki wykorzystywane do powstania murala są dostosowywane do rodzaju podłoża, jakie posiadasz. Może to być drewno, tynk, czy metal, ważne jednak żeby powierzchnia była gładka. Im gładsza powierzchnia do malowania, tym bardziej precyzyjnie wykonany mural. Jeżeli wybierzesz jedną ze ścian, konieczne będzie położenie gładzi szpachlowej, przed rozpoczęciem prac.

Koszty związane z muralem

Stawiając na oryginalność i wybierając mural jako część swojej aranżacji wnętrz, na pewno zastanawiasz się, ile taka forma sztuki kosztuje. Cena muralu zależy od czasu pracy artysty oraz poziomu trudności projektu. Mural jest indywidualnym dziełem, stąd też indywidualnie dobrany koszt jego wykonania. Posiadanie dzieła sztuki w swoim domu może okazać się kosztowną inwestycją, jeżeli wprowadzisz elementy mozaiki lub zdecydujesz się na dzieło wielowarstwowe. Jest to jednak inwestycja warta swojej ceny, bo w zamian zamieniasz swoje pomieszczenia w dzieło sztuki, nadając im ekskluzywnego charakteru.

Mural jako element aranżacji wnętrz jest idealnym sposobem na to, żeby wyróżnić się i nadać Twoim pomieszczeniom indywidualnego charakteru. Wybierz wzór, kolory, oraz położenie swojego murala i zmodernizuj wygląd Twojego domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here