rzęsy
fot.: pexels.com

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs cieszy się wśród kobiet ogromną popularnością. Jest to rozwiązanie nie tylko efektowne, ale przede wszystkim wygodne dla kobiet, które przy codziennych zajęciach nie mają czasu na żmudne nakładanie tuszu do rzęs. Warto jednak pamiętać, że sztuczne rzęsy, podobnie do tych naturalnych, również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Oto kilka porad, jak należy dbać o sztuczne rzęsy.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/sztuczne-rzesy-poradnik/

Pielęgnacja sztucznych rzęs

Aby zjawiskowy efekt gęstych i czarnych rzęs utrzymywał się jak najdłużej, należy zapewnić sztucznym rzęsom odpowiednią pielęgnacje. Najważniejsze jest pierwsze 48 godzin, kiedy to bardzo łatwo rozpuścić klej mocujący rzęsy. Przez ten czas zalecane jest unikanie sauny, basenów i wielu innych. Nie zaleca się również malowania rzęs tuszem. Najlepiej, jeżeli na ten czas ograniczy się makijaż oczu i korzystanie z kosmetyków do demakijażu.

Po dwóch kluczowych dobach, sztuczne rzęsy nadal wymagają delikatnego podejścia. Warto pamiętać o tym, żeby nie pocierać ich zbyt mocno (może to narazić rzęsy na uszkodzenia i szybkie wypadanie), nie moczyć rzęs (należy postępować z wodą tak, aby nie zalewała ona oczu), nie nakładać na okolice oczu tłustych substancji (takich jak kremy, korektory i fluidy), nie używać zalotki (może ona łamać rzęsy) i unikać wtulania twarzy w poduszkę.

Co ile należy uzupełniać sztuczne rzęsy?

Jedno założenie sztucznych rzęs wystarcza na około miesiąc. Czas ten jest jednak uzależniony od tego, jak się o te rzęsy dba. Jeżeli nie będzie przestrzegało się powyższych reguł, to rzęsy mogą zacząć wypadać bardzo szybko (np. już po tygodniu).

To, co ile należy uzupełniać rzęsy, zależy od wielu czynników indywidualnych. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim gęstość włosa, metodę, którą zostały nałożone rzęsy, a także osobiste predyspozycje. Jeżeli po nałożeniu, rzęsy zaczynają nadmiernie wypadać, to należy jak najszybciej je usunąć. Oznacza to, że naturalne rzęsy wymagają regeneracji i dopiero po tym czasie, będą gotowe na przyjęcie tych sztucznych. W tym celu, zalecane jest stosowanie odżywki do rzęs.

Przeczytaj też: http://www.paralotna.pl/pielegnacja-wlosow-farbowanych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here