salon

Prawda jest taka, że każdy z nas chce mieć ładnie w swoim domu. A kto woli żyć w niechlujnym miejscu, gdzie mogą zalęgnąć się pluskwy i inne robactwo, to chyba jest nieco dziwny, prawda? Z całą pewnością o danej osobie wiele mówi to, w jakim miejscu żyje. I nie chodzi o to, czy mieszka w willi, która kosztowała milion złotych czy w drewnianej chatce z ciągle przeciekającym dachem. Bo po tym możemy jedynie powiedzieć, czy dana osoba jest bogata czy też biedna.

Ale jeżeli nie o to chodzi, to o co? A o to, że jeżeli jakaś osoba ma w swoim mieszkaniu wieczny nieporządek, smród, robactwo i nie wiadomo co jeszcze i wcale tej osobie to nie przeszkadza to świadczy o tym, że ta osoba po prostu jest niechlujna. I ludzie raczej stronią od takich osób, bo bardzo prawdopodobne, że ta osoba będzie na bakier z higieną osobistą. Może mieć wiecznie przetłuszczone włosy, wiecznie będzie miała brud za żółtymi paznokciami, będzie zaniedbana.

szary salon

Może nie myć zębów, przez co z ust tej osoby będzie ulatniał się niezbyt przyjemny zapach. Rozmowa z kimś takim z całą pewnością nie będzie należała do przyjemnych. A ponadto ta osoba zapewne nie będzie zbyt często się kąpała i prała swoich ubrań. I przez takie lenistwo od tej osoby może ulatniać się bardzo przykry zapach przepoconego ciała i nie wiadomo czego jeszcze. Ściany w mieszkaniu tej osoby mogą być długo niemalowane, przez co mogą być bardzo brudne. Szczególnie wtedy, kiedy co chwile na ścianie będzie widniał jakiś zaschnięty kawałek jedzenia.

A przecież to, jak wyglądają ściany w naszym mieszkaniu też wiele mówi, prawda? Ludzie unikają tak zaniedbanych osób, bo po prostu nie chcą przebywać w ich towarzystwie, bo jest to bardzo przykre doświadczenie. Tak samo unikamy mieszkań, które są zaniedbane. Ściany z zaschniętymi kawałkami jedzenia z całą pewnością będą potrafiły skutecznie odstraszyć nawet najbardziej wytrwałych. I ta osoba może być najbogatsza na świecie, to ludzie i tak będą ją uważać za prostaka.

I być może ta osoba będzie miała wielu znajomych, ale żadna z tych osób nie będzie chciała wejść z nim w bliższą relację – nawet nikt nie będzie chciał podawać mu dłoni i przebywać bliżej niż jeden metr od niego. A teraz obok tej zaniedbanej i niechlujnej osoby postawmy kogoś, kto jest zadbany i ma zadbane mieszkanie. Kogoś, kto dba o siebie, swoje zdrowie i przestrzega zasad higieny osobistej. Kogoś, kto dba o swoje mieszkanie, regularnie w nim sprząta, wymienia stare i zniszczone meble na nowe i maluje ściany, kiedy jest już to potrzebne albo po prostu kiedy chce nieco zmienić wygląd pomieszczenia.

Taka osoba z całą pewnością wie, jak pomalować salon, aby na ścianie nie było zacieków. Malowanie ścian wcale nie jest takim trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli sam chcesz wkrótce zabrać się za pomalowanie ścian, bo chcesz zmienić wygląd mieszkania lub po prostu ściany wołają już o pomoc (i ty sam nie chcesz, by twoi goście z politowaniem patrzyli na to, jak zaniedbałeś swoje ściany – odchodząca farba, brud) to pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, to oczywiście wybór odpowiedniego koloru.

jak pomalować salon

Jeżeli chcesz zmienić wygląd swojego salonu, to możesz nie tylko zmienić kolor ścian, ale także cały wystrój wnętrza wraz z meblami. Taka odmiana z całą pewnością sprawi, że poczujesz się dobrze. Salon to ważna część każdego mieszkania. To przecież z reguły właśnie w salonie przyjmujemy swoich gości. Warto więc, aby salon wyglądał ładnie i aby był zadbany. Jeżeli ściany w twoim salonie wymagają malowania to nie wahaj się.

Wszyscy wiedzą, że lepiej spędza się czas w pomieszczeniach zadbanych, bo jest w nich po prostu przyjemniej niż – na przykład – u niechluja, o którym była mowa nieco wcześniej. Ale nie musisz ograniczać się tylko do zmian w salonie. Jeżeli marzy ci się remont, to czemu nie zrobić go w całym mieszkaniu? Może trzeba zmienić panele? Może gdzieś trzeba zrobić wylewkę? A może chciałbyś skuć jedną ze ścian, by inne pomieszczenie było większe?

Możliwości jest naprawdę cała masa

Wszystko zależy od tego, co tobie się podoba i na co byłbyś w stanie się zdecydować. Chociaż oczywiście wiadomo, że musisz wszystko dograć tak, na ile pozwalają ci pieniądze. Bo zadłużać się na wysokie kwoty jednak trochę szkoda, prawda? Jednak jeżeli wiesz, że możesz sobie pozwolić na różne fanaberie, to właściwie dlaczego by nie? Piękny salon, piękna kuchnia, piękna łazienka i piękna sypialnia – to marzenie wielu z nas. Jeżeli cię na to stać, to masz pełne prawo do tego, by sprawić sobie taką przyjemność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here