jak zamówić kuriera dpd

Na całym świecie popularność zyskują zakupy internetowe, kupujemy dosłownie wszystko, począwszy od artykułów spożywczych, a skończywszy na materiałach budowlanych. Mnogość stron internetowych, które oferują swoje produkty sprawia, że zakupy są bardzo przyjemne. Wydajmy miliony złotych, co roku kupujemy mnóstwo rzeczy, które trafiają do nas listami oraz paczkami. Na rynku pojawia się coraz więcej firm kurierskich, które ochoczo przywiozą paczkę prosto pod nasze drzwi.

Najczęściej kupujemy zabawki dla dzieci, jest to bardzo wygodne, ponieważ zakupy przez Internet nie wymagają obecności naszego dziecka. Nie musimy chodzić po sklepie i tłumaczyć maluchowi, dlaczego nie kupimy całego asortymentu sklepu. Paczka w ciągu paru dni jest w naszych rękach. Robiąc zakupy on line możemy liczyć na to, że mamy zawsze dwa tygodnie na zrezygnowanie z zakupów. Odsyłamy nienaruszony produkt, sprzedawca ma obowiązek zwrócić nasze pieniądze, płacimy jedynie za przesyłkę, chociaż niektóre sklepy oferują bezpłatny zwrot.

My również możemy sprzedawać nasze rzeczy poprzez strony aukcyjne. Jest to bardzo proste, zakładamy konto i wpisujemy nasze dane, robimy zdjęcia przedmiotów, które chcemy wystawić. Opisujemy dany przedmiot i ustalamy cenę, którą chcemy za niego otrzymać. Po uzgodnieniu sprzedaży musimy wysłać przedmiot, jeśli nie ustaliliśmy odbioru osobistego. W tym celu możemy udać się do placówki poczty polskiej albo zamówić kuriera, który odbierze od nas paczkę i dostarczy ją do adresata.

Jeśli nie wiemy jak zamówić kuriera dpd, możemy to prosto sprawdzić

jak zamówić kuriera

Wystarczy wejść na stronę internetową, wypełnić formularz. Wpisujemy swoje dane, podajemy nasze dane albo dane firmy, w której pracujemy. Dodatkowo adres, pod którym przesyłka jest do odebrania. System rejestracyjny wymaga od nas podania, czy paczka ma zostać nadana w kraju czy będziemy dostarczać ją do odbiory zza granicy. Podajemy też parametry przesyłki, możemy podać, ile ważny nasza paczka, co zawiera oraz jakie ma wymiary.

Te ostatnie dane są bardzo istotne w przypadku paczek gabarytowych, które są niewymiarowe. Cena takiej paczki jest zazwyczaj wyższa. Następnie możemy wydrukować list przewozowy, jeśli nie mamy takiej możliwości – nie szkodzi. Kurier przybędzie na wyznaczoną przez nas godzinę i przywiezie ze sobą druczek. Wypełniamy go czytelnie, następnie podpisuje się na nim kurier. Dostajemy swoją kopię, reszta trafia do bazy danych.

Zaczytany zostaje numer naszej paczki oraz miejsce, do którego powinna ona trafić. Kiedy adresat odbierze przesyłkę – dostaniemy potwierdzenie wiadomością tekstową albo mailem. Opłata za kuriera może zostać przeniesiona na odbiorcę, jeśli mamy taki układ. Możemy też sami za nią zapłacić. Mamy możliwość zrobienia przelewu, płacić też możemy kurierowi przy odbiorze paczki. Taka dowolność jest bardzo dobrą opcją dla wielu ludzi. Zdarza się bowiem, że nie mamy przy sobie gotówki.

Sami ustalamy godzinę, na którą powinien zjawić się kurier, zdarza się, że kierowca dzwoni do nas wcześniej z zapytaniem, czy przesyłka jest już gotowa. Nie jest to żadna natarczywość, mogło się zdarzyć, że jest gdzieś w pobliżu i chętnie odbierze od nas list. Kurier może odebrać od nas bardzo wiele paczek równocześnie, nie ma limitów, możemy przesyłać też całe palety towaru. Z tej opcji korzystają czasem duże firmy, które dostarczają małe partie towaru do sklepów albo do centr dystrybucyjnych.

W tym przypadku możemy zostać klientem biznesowym dpd. Zamawianie kuriera jest wtedy prostsze, dostajemy swój indywidualny numer klienta oraz login. Przesyłki rozliczane są ryczałtem, pod koniec miesiąca otrzymujemy fakturę na wszystkie usługi, które zamawialiśmy w danym okresie. Jest to niesamowicie wygodne, nie musimy martwić się o robienie każdorazowo przelewów. Kiedy jesteśmy właścicielami sklepu internetowego warto nawiązać współpracę z firmą kurierską.

paczki do wysyłki

Dobrze jest znaleźć ofertę idealną właśnie dla nas, na rynku jest wiele firm, które są bardzo konkurencyjne. Jeśli w danym miesiącu bardzo często zmuszeni jesteśmy wysyłać wiele paczek – powinniśmy dokładnie dowiedzieć się, która firma zaoferuje nam zniżkę za tak dużą ilość zamówień.

Czasami możemy mieć problemy z niektórymi przesyłkami, dowodem na to mogą być reklamacje, które będziemy dostawać od klientów. Wszystkie te zgłoszenia będziemy musieli dokładnie sprawdzić, jeśli przesyłki będą uszkodzone – winę za to może ponosić niesforny kurier. Warto więc przemyśleć kwestię dalszej współpracy. Profesjonalna firma kurierska nie pozwala sobie na takie reklamacje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here