jak zmyć henne z brwi

Niejednokrotnie kobiety znajdują swoje zaufane, sprawdzone salony kosmetyczne, w których poddają się przeróżnym zabiegom kosmetycznym – między innymi różnego rodzaju masażom, zabiegom na twarz lub farbowanie brwi czy rzęs henną. Jak często kobiety decydują się na rabowanie rzęs i brwi za pomocą henny? Cóż, statystyki wskazują, że bardzo często, nawet częściej, niż mogłoby się zdawać.

Czy jest to bezpieczne dla naszego zdrowia oraz naszych rzęs oraz brwi?

Eksperci zapewniają – jest to jak najbardziej bezpieczne i nie płyną z tego żadne negatywne konsekwencje. Skąd więc strach i niepewność, które niejednokrotnie towarzyszą kobietom decydującym się na tenże zabieg po raz pierwszy? Cóż, funkcjonuje bowiem wiele mitów związanych z farbowaniem brwi i rzęs za pomocą henny. Jeden z nich głosi między innymi, że po długotrwałym farbowaniu (a więc taki, które powtarza się regularnie przez kilka lat – zdarzają się bowiem panie, które decydują się na takie właśnie rozwiązania) włoski stają się osłabione, bardziej kruche i jaśniejsze.

Czy jest to prawda? Profesjonalne, zawodowe kosmetyczki uspokajają – „w żadnym wypadku nie”. Jak podkreślają, henna jest składnikiem naturalnym, do jego właściwości z całą pewnością nie należy zaś rozjaśnianie włosów. Jak mówią – „gdyby henna rozjaśniała włosy, nie stosowałoby się jej do farbowania. Henna jest naturalnym składnikiem przyciemniającym włosy i z czasem jej działanie zdecydowanie słabnie – z całą pewnością nie powoduje jednak rozjaśnienia włosów”.

oczy i brwi

Niejednokrotnie zdarza się, iż wizyta u kosmetyczki nie idzie po naszej myśli i wychodzimy z gabinetu z brwiami, których najchętniej jak najszybciej byśmy się pozbyły. Efekt może być bowiem, przykładowo, zbyt mocny – zbyt ciemna henna w odcieniu, który wcale nam nie odpowiada lub zafarbowana także skóra wokół brwi – doprawdy koszmarny widok, który może przyprawić klientkę o ból głowy! Z drugiej strony efekt może być również zbyt słaby – niejednokrotnie wręcz w ogóle go nie widać.

Jaki jest więc sens w wydawaniu pieniędzy na zabieg, który nie przyniósł żadnych efektów? Oczywiście żaden. Jest więc zrozumiałym, że klientki są w takich sytuacjach zawiedzione i nie chcą nigdy więcej pojawić się w rzeczonym gabinecie urody. W sytuacji, gdy brwi zafarbowane zostają zbyt mocno (przykładowo nieodpowiednim kolorem lub na zbyt dużym obszarze), panie już w kilka sekund po zamknięciu za sobą drzwi do gabinetu zaczynają się gorączkowo zastanawiać, jak zmyć henne z brwi? Czy jest jakiś sprawdzony, skuteczny sposób na zmycie henny, która wywołała zbyt mocny efekt?

Cóż, możliwości jest wiele. Która jest jednak najbardziej skuteczna? Istnieje tylko jeden sposób, by się tego dowiedzieć – mianowicie przekonać się na własnej skórze i wtedy ocenić, co sprawdza się najlepiej. Jednym z proponowanych przez internautki sposobów jest namoczenie wacika ciepłą wodą i odrobiną mydła. Następnie należy pocierać delikatnie skórę w miejscu, w którym efekt jest zbyt mocny. Inne wypowiadające się w internecie kobiety polecają również płyn micelarny lub tonik, którego używamy do zmywania makijażu.

W przypadku tego produktu postępowanie jest podobne, jak w przypadku wspomnianego wyżej wacika namoczonego wodą i mydłem. Inne znów panie twierdzą zaś, iż tak naprawdę nie ma żadnego skutecznego sposobu na zmycie henny ze skóry wokół brwi – uważają, iż należy jedynie poczekać, aż po dwóch-trzech dniach henna zmyje się samoistnie. Jak uważają – jest to jedyne sensowne rozwiązanie w tej jakże pechowej sytuacji nie do pozazdroszczenia.

henna z brwi

Jak zorganizować sobie farbowanie brwi, by być zadowolonym z efektów?

Klucz do sukcesu tkwi przede wszystkim w wybraniu odpowiedniego salonu kosmetycznego. Jaki gabinet wybrać, by potem nie żałować? Cóż, nie ma jednej, sprawdzonej recepty. Najbezpieczniej jest rzecz jasna wybierać sprawdzone gabinety, z których usług już w życiu korzystałyśmy i byłyśmy z nich zadowolone. Jak jednak nietrudno się domyślić, nie każdy posiada taki zaufany gabinet, w ręce którego pracowników z ufnością mógłby się oddać.

Większość z nas znajduje się raczej na etapie szukania takiego miejsca. W takiej sytuacji dobrze jest zdać się na dostępne w internecie opinie na temat miejsca, któremu chcemy dać szansę. Jeśli na stronie internetowej znajdziemy wiele niepokojących opinii – lepiej nie powielać cudzych błędów, by potem nie żałować. Lepiej kierować się w miejsca, które ludzie sobie chwalą i polecają. Jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie, które może nas uchronić przed ogromnym rozczarowaniem…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here