Kuchnia w nowoczesnym stylu

Trend nowoczesnego wystroju wnętrz obejmuje oczywiście także kuchnię – w dzisiejszych czasach to pomieszczenie ma nie tylko służyć, ale także – dobrze wyglądać. Sprawdź, jak urządzić ją tak, aby cieszyła wzrok, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności!

Blaty – piękna funkcjonalność

Ten element w dużym stopniu przyczynia się do tego, jaki charakter będzie ostatecznie miało pomieszczenie, dlatego warto zwrócić na niego szczególną uwagę – nowoczesne blaty zazwyczaj wykonane są z metalicznych materiałów bądź szkła. Pamiętaj jednak, że wygląd to nie wszystko, gdyż takie powierzchnie, choć łatwo usunąć z nich zabrudzenia, są bardzo podatne na zniszczenia: pęknięcia czy zarysowania. Zawsze wybieraj solidne materiały i trwałe wykończenia, które przetrwają długie lata i nie będą sprawiać kłopotu przy przygotowywaniu posiłków i czyszczeniu.

Urządzenia wielofunkcyjne – postaw na minimalizm

Kuchnia nowoczesna to kuchnia praktyczna i jednocześnie efektowna – decydując się na zakup zarówno umeblowania, jak i sprzętu AGD, wybieraj modele wielofunkcyjne lub składane – doskonale sprawdzą się tutaj takie „ułatwiacze życia” jak np. haczyki wewnątrz szafek, nowoczesny okap podszafkowy lub teleskopowy (przeczytasz o nich i kupisz je na E-okapy.pl) czy popularne ostatnio szafki lub półki narożnikowe, dzięki którym wykorzystać możesz przestrzeń, która zwykle pozostaje niezagospodarowana.

Wykończenie – szczegół ma znaczenie

Zwróć uwagę na to, jak dużą przestrzeń masz do zagospodarowania – nowoczesność kojarzy się z przestronnością, więc jeśli Twoja kuchnia nie ma dużych rozmiarów, postaw na jasne kolory oraz minimalizm, by optycznie nie zmniejszyć jej jeszcze bardziej. Unikaj też gęstych, orientalnych wzorów, które mogą sprawiać przytłaczające wrażenie, gdy użyjesz ich w nadmiarze. Postaw na gładkie, jasne powierzchnie – są najbardziej uniwersalne i doskonale budują bazę do nowoczesnej aranżacji kuchni. Pamiętaj: minimalizm nie bez powodu jest tak popularnym trendem w nowoczesnej aranżacji wnętrz.

Wystrój to nie tylko dekoracyjne szczegóły. Aby urządzić kuchnię w dobrym, nowoczesnym stylu, warto zadbać o wszystkie elementy: eleganckie blaty, funkcjonalny okap oraz praktyczne meble i sprzęty!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here