Modna sukienka dla każdej kobiety

0
1274

Moda to pole zainteresowania każdej kobiety. Lubimy być atrakcyjne i ubierać się ze smakiem. Zakup modnej sukienki nie jest najłatwiejszy, szczególnie dla młodych kobiet. Jak dobrać dla siebie najlepszy krój? Trzeba zastosować się do kilku prostych rad.

Sukienki dobieramy do figury – to podstawa. Na początek trzeba określić kształt swojej sylwetki, a następnie podkreślić walory za pomocą odpowiedniego fasonu. Jakie są najczęściej występujące rodzaje sylwetek?

Dla wielu osób perfekcyjnym typem figury jest tak zwana klepsydra. Cechuje się ona wcięciem w talii, podkreślonym biustem oraz biodrami. Klepsydra to figura w różnych rozmiarach, a najważniejszą sprawą jest tutaj proporcjonalna szerokość ramion i bioder. Kiedy sukienka będzie odpowiednio dobrana do sylwetki, kobieta będzie wyglądać świetnie.

Bardzo kobiecymi fasonami są rozkloszowane spódnice. Jednak najbardziej odpowiednim fasonem dla klepsydry jest sukienka kopertowa. Ma wiązanie w talii, które ma podkreślać najbardziej wąskie miejsce na ciele. Ponadto powoduje ułożenie dekoltu w kształcie litery V, co jest dobrym wyjściem szczególnie dla wydatnych biustów. Klepsydra bardzo dobrze będzie wyglądała także w spódnicy ołówkowej.

Z kolei, do figury gruszki pasować będzie sukienka, która ma więcej ciekawych zdobień w górnej części. Gruszka to sylwetka o szerszych biodrach i węższych ramionach, dlatego trzeba sprawić, aby wzrok automatycznie skupiał się na ramionach.

Natomiast jeśli jesteś, droga Czytelniczko, przedstawicielką sylwetki filigranowej, zastanów się nad opadającymi rękawami oraz dekoltem w kształcie łódki. Takie kobiety mogą unikać dekoltu w kształcie litery V, bo zwykle mają niewielkie biusty. W związku z tym możecie wybierać sukienki dużo łatwiej, niż Wasze koleżanki o bardziej pełnych kształtach.

Jabłka mają zwykle okrągły brzuch i większy biust. Dawniej dla takiej sylwetki polecano zakładanie sukienki w kształcie litery A. Wtedy sukienka opływa swobodnie ciało i nie podkreśla talii. Czy ten sposób zawsze się sprawdza? Niestety nie, bo może to wyglądać niekorzystnie przy większych rozmiarach.

A co z figurą typu jabłko? Tutaj trzeba wybierać sukienki, które dają złudzenie wcięcia w talii. Pozwala to uzyskać dobre i ładnie wyglądające proporcje. Pamiętajmy, że kobiety – jabłka mają często bardzo atrakcyjne nogi, a więc warto je eksponować. Nie bójmy się pokazać swoich atutów!

Polecane są również sukienki odcinane pod biustem. W taki sposób podkreślamy żebra. Ponadto możemy stosować połączenia kolorystyczne w stylu – jasna górna i ciemny dół. Co to daje? Dzielimy sylwetkę na dwie części i tworzymy wyraźne oddzielenie na poziomie talii.

Pozostała nam figura w kształcie prostokąta. Tutaj też jest wiele możliwości. Kobietom – prostokątom polecam zakup sukienki kopertowej. Wbrew pozorom, jest to wybór bardzo uniwersalny.

Dzisiaj każda kobieta z powodzeniem dobierze sukienki dla swojej sylwetki. Sklepy stacjonarne, jak również internetowe są pełne propozycji dla każdego typu sylwetki. Jeśli tylko wiemy na co zwrócić uwagę, zakup modnej sukienki staje się przyjemnością.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here