Motywy roślinne na tekstyliach – chwilowy trend czy ponadczasowy dodatek?

0
2124

Ostatnim krzykiem mody są obecnie palmy na tle różowawej bieli lub jasny granat i liście paproci. Tak naprawdę motywów roślinnych na tekstyliach i nie tylko znaleźć możesz co nie miara. Tylko czy to chwilowy trend czy element, który zagości u nas na stałe?

Florystyka zawsze w cenie

            Nie da się ukryć, że najpopularniejsze są motywy kwiatowe. To prawdziwy hit nie tylko tego, ale także poprzedniego sezonu. Kwiaty naturalnie wpływają na wystrój wnętrza, sprawiają, że staje się ono bardziej przytulne i barwne. Dlatego florystyka na tkaninach, wykorzystywana między innymi przez producentów dostępnych na stronie http://www.agatameble.pl/ będzie gościć w naszych domach nie tylko od święta.

Egzotyczne nastroje

            Jednak nowością wśród roślinnych motywów na tekstyliach są wzory związane z daleką florą krajów egzotycznych. W ostatnich tygodniach zdecydowana większość nowych wzorów skupiała się na palmach, liściach drzew egzotycznych czy owocach, takich jak mango, kokos czy papaja. Do tego swoją uspokajającą i relaksującą rolę odgrywają kolory – jasne żółcie, delikatne zielenie i głębokie biele. Całość wygląda imponująco.

Ożywienie i ciepło

            Co takiego wnoszą w nasze życie motywy roślinne i dlaczego je lubimy? To przede wszystkim symbol życia. Nic dziwnego, że odradzają się w sklepach w okolicach początków wiosny, a ich koniec to późna jesień. Kwiaty czy motywy egzotycznej roślinności dają wrażenie odpoczynku i spokoju. To relaksujące kolory i wzory, które kojarzą nam się z wakacjami i beztroską. Teraz można po nie łatwo sięgnąć, wybierając odpowiednią zakładkę na stronie internetowej http://www.agatameble.pl/ lub w innych miejscach.

Ponadczasowy look?

Jednak czy w takim wypadku mówimy o chwilowej modzie czy stałym trendzie? I jednym i drugim, gdyż motywy florystyczne były i będą z nami obecne. Symbolizują nowe życie i ożywiają pomieszczenia. Z kolei motywy egzotyczne dają wrażenie odpoczynku i bardzo możliwe, że będą z nami przez dłuższy czas. Z pewnością jednak jest to czas na roślinności i piękno ziemskiej natury.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here