Strzyżenie męskie w domu

Różne okoliczności wpływają na to, że coraz większą liczbę osób interesuje strzyżenie męskie maszynką w domu. Nie jest to nic trudnego, co więcej, można niewielkim nakładem finansowym uzyskać ciekawe efekty. Poniżej przedstawiamy kilka bardzo praktycznych podpowiedzi dotyczących samodzielnego strzyżenia.

Czego potrzebujesz do strzyżenia męskiego maszynką w domu?

Przede wszystkim dobrego miejsca. Chodzi o taki skrawek pomieszczenia, który jest wolny od dywanów i z którego łatwo będzie uprzątnąć włosy. Z paneli lub płytek bardzo łatwo zmieść wszystko, co spadnie. Kolejna sprawa to dobry taboret. Krzesło z oparciem może przeszkadzać, jednak jeśli nie masz innego, to takie też się nada. Ważne, żeby było raczej gładkie, bez tapicerki, aby później bez problemu zrzucić z niego włosy. Gdy strzyżenie męskie w domu wykonywane będzie pierwszy raz, na pewno niezbędne będą dwa lustra – jedno z przodu, a drugie z tyłu. Dodatkowy ekwipunek to oczywiście maszynka, grzebień, peleryna, pędzelek do odwiewania włosów z twarzy i zraszacz.

Jak obciąć włosy w domu – męskie strzyżenie krok po kroku?

Na początek słowo wstępne – należy ustalić cel, do którego się zmierza. W strzyżeniu męskim najczęściej chodzi o wyeliminowanie zaokrąglenia twarzy przez odpowiednie ustalenie długości włosów w konkretnych miejscach głowy. Właściwe dobranie długości końcówki pozwoli na uzyskanie odpowiedniego efektu.

Krok nr 1 – ustalenie granic strzyżenia

Aby wiedzieć, jak samemu się ostrzyc, można przypomnieć sobie to, w jaki sposób strefy długości wyznaczał fryzjer. W zasadzie chodzi o to, by odnaleźć punkty, w których włosy są najdłuższe. Jest to „sekcja podkowy”, która składa się z 3 miejsc – dwóch nad uszami i jednego na potylicy, gdzie głowa zaczyna robić się płaska. Do ich połączenia przyda się grzebień i spryskiwacz, żeby zaczesać włosy do góry podczas cięcia boków maszynką.

Krok nr 2 – rozpoczęcie strzyżenia na bokach

W pierwszej kolejności należy skupić się na strefie nad uszami bez ruszania górnej części głowy. Dobrze rozpocząć od średniej wysokości nakładki w zależności od aktualnej długości włosów i oczekiwanego efektu. Jedną długością można przejechać boki od samego dołu do górnej strefy. W dalszej kolejności można wybrać mniejsze końcówki i starannie łączyć długości, żeby nie zrobić schodów. Do ostrzyżenia miejsc nad uszami i na karku najlepiej jest wybrać najkrótsze nasadki.

Krok nr 3 – nie ruszaj góry, póki nie zetniesz boków

Tutaj ważna jest cierpliwość. Baki można zgolić samą maszynką bez końcówki i podobnie zrobić z tyłem głowy. Inną alternatywą jest maszynka do golenia. Strzyżenie męskie maszynką  w domu nie jest skomplikowane, jednak trzeba pamiętać, by ciąć włosy strefami. Jeżeli boki są już gotowe, można przejść dalej.

Krok nr 4 – ścinanie góry

Przyda się najdłuższa nasadka. Niektórzy skracają włosy na górze głowy przy użyciu nożyczek lub maszynki i grzebienia. Inni radzą sobie samym urządzeniem. Wszystko zależy od umiejętności i oczekiwań względem fryzury.

Teraz już wiesz, jak samemu się ostrzyc. Szczególnie na początku wymaga to nieco odwagi i być może asysty kogoś, kto skontroluje postępy. Gdy pierwsze strzyżenie się uda, satysfakcja jest gwarantowana. Kup potrzebne przybory i spróbuj sam!

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here