W poszukiwaniu pościeli dla chłopca

Wybór pościeli, z której korzystać będą Twoi domownicy na co dzień, jest niezwykle ważny. Pościel powinna wspomagać ich organizm w trakcie snu, wentylować powierzchnię skóry oraz odprowadzać nadmiar ciepła. Ponadto, pościel powinna zagwarantować wygodny sen oraz możliwość przyjęcia komfortowej dla całego organizmu pozycji. W przypadku dzieci ważne są także względy estetyczne – pościel powinna pasować do dziecięcej wyobraźni, odpowiadać preferencjom w zakresie barw i motywów graficznych. Poniżej przedstawiamy kilka porad skierowanych do rodziców, pragnących kupić pościel dla swojego synka. Dowiesz się jakie modele i rozwiązania estetyczne są najczęściej wybierane oraz jak odnaleźć pościel pasującą do gustu Twojego, oraz Twojego dziecka. 

Jak trafić z pościelą w chłopięce gusta? 

By ułatwić Twojemu dziecku zasypianie oraz skłonić je do wcześniejszego kładzenia się spać, warto udekorować jego łóżko w sposób atrakcyjny i przyciągający uwagę. Wielu rodziców rozpoczyna od wyboru zestawów pościeli o odpowiedniej powierzchni. Najpopularniejsze są intensywne motywy kolorystyczne, takie jak poszwy w odcieniach błękitu, zieleni i czerwieni. Popularnym wyborem jest pościel turkusowa, której różne wersje znajdziesz pod linkiem: https://nyks.pl/posciel/kolory/turkusowa. Intensywne odcienie dobrze oddziałują na chłopięcą wyobraźnię, pomagając przezwyciężyć niechęć do snu i zasypiania. 

Polecamy także zwrócić uwagę na pościel pokrytą motywami graficznymi odpowiadającymi zainteresowaniom Twojego syna. Wielu rodziców sięga po pościel z motywami piłkarzy, piłek nożnych, postaci z bajek, sportowców, superbohaterów, zwierząt lub postaci fantastycznych. 

Pościel wygodna do spania – czyli jaka? 

Wśród spraw praktycznych, o których należy pamiętać w trakcie zakupów, znajduje się kwestia rozmiaru i wykonania pościeli. Wybierając rozmiar, należy wziąć pod uwagę wiek dziecka oraz rozmiar łóżka, na którym śpi. Wbrew pozorom, znalezienie odpowiedniego rozmiaru nie jest wielkim problemem, a na sklepowych półkach znajdziesz niemal wszystkie dostępne rozmiarówki. Warto wybierać pościel odpowiednio większą, z uwagi na fakt, że dzieci wciąż rosną. Poszwa i prześcieradło powinny być o 20-40 cm dłuższe niż wzrost Twojej pociechy. W przypadku chłopców w wieku 12-14 lat, możesz zacząć używać zestawów pościeli dla dorosłych. 

By uniknąć nieprzyjemnych doznań w trakcie snu – zaczerwienionej skóry, alergii, podrażnień – polecamy sięgać po pościel wykonaną z naturalnych włókien – bawełny, wełny lub lnu. Są to materiały idealne na poszwy, które wspomogą aktywną wentylację organizmu w trakcie snu. Ważny jest także rodzaj wypełnienia w danej kołdrze. Znajdziesz modele z wypełnieniem wełnianym, z puchu, pierza, lub syntetycznym. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, które warto wziąć pod uwagę w czasie przeglądania asortymentu. Najpopularniejsze są wypełnienia uniwersalne, całoroczne, pod którymi można spać zarówno latem, jak i zimą, bez obaw o przegrzanie lub wyziębienie organizmu. Do takich należą przede wszystkim wypełnienia bawełniane i puchowe, a także niektóre gatunki włókien syntetycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here