Zegarki na miarę naszych czasów

0
1008

Japońska firma Citizen zegarki produkuje od 1918 r. To jedna z najbardziej znanych i poważanych marek. Obecnie jest największym producentem czasomierzy na świecie. Nazwa firmy pochodzi od modelu zaprezentowanego w 1924 r. Nosił on właśnie nazwę Citizen, czyli Obywatel. Zegarki tej marki cenione są  głównie ze względu na zastosowaną w nich innowacyjną technologię oraz niesamowitą precyzję wykonania. Produkowane przez Citizen zegarki w pełni oddają kojarzoną z Japonią perfekcję i dbałość o najmniejsze szczegóły.

Firma Citizen – zegarki doskonałe

Oferowane przez Citizen zegarki to zarówno modele dla pań, jak i dla panów. Znajdziemy tu zarówno modele klasyczne, jak i sportowe. Jeżeli chodzi o design, to jest niewątpliwie najwyższej próby. Zegarki zawsze są oryginalne i stylowe. Doskonale prezentują się na nadgarstku. Zegarki Citizen wyposażono w wyśmienity i niezawodny mechanizm kwarcowy Miyata. Indeksy i wskazówki pokryte są fluorescencyjną powierzchnią dla wygody użytkownika. Koperty wykonane ze stali szlachetnej uzupełniają wysokiej klasy nierysujące się szkiełka szafirowe.

Innowacyjny Citizen

Na rynku dostępnych jest obecnie kilka kolekcji czasomierzy, cieszących się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Zegarki z serii Classic to luksusowe, eleganckie czasomierze z dużym cyferblatem i wyraźnymi wskazówkami. Swym wyglądem nawiązują do najlepszych tradycji zegarmistrzowskich. To doskonałe wzornictwo.  Czyste, wyrafinowane kształty.

Seria Chronograph jest  przeznaczona dla osób uprawiających sporty ekstremalne i prowadzących aktywne życie. Zegarki są wodoszczelne, nawet do 200 m. Wyposażono je w chronograf (stoper) ,a niektóre modele w tachymetr pozwalający na pomiar prędkości. Doskonale się prezentują dzięki dynamicznemu wyglądowi.

Nie można tu pominąć najbardziej sztandarowego produktu firmy Citizen, zegarków z napędem Ecodrive. Ta technologia, która przyniosła zegarkom Citizen sławę, jest wyjątkowa. Wyróżnia zegarki Citizen na tle konkurencji. Z zewnątrz czasomierze wyglądają zwyczajnie, ale wewnątrz znajduje się prawdziwe cacko. To napędzany energią słoneczną werk wyposażony w specjalne ogniwa. Wystarczy wystawić zegarek na słońce. O nic nie trzeba się martwić. Zaprojektowane przez Citizen zegarki, wyposażone są bowiem w alarm ostrzegający o niskim poziomie energii i konieczności doładowania.

Kolejne innowacyjne rozwiązanie zastosowano w zegarkach Radiowave. To nowoczesny system pozwalający na synchronizowanie mechanizmu zegarka z czasem podawanym przez wzorcowe zegary atomowe. Odbywa się to automatycznie za pośrednictwem fal radiowych. Czas podawany przez wyposażone w ten sposób przez firmę Citizen zegarki zawsze jest prawidłowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here