Jak zorganizować dzieciom czas wolny w czasie wakacji czyli... półkolonie

Często rodzice drżą na samą myśl o wysłaniu dziecka do tak zwanej placówki – czyli do żłobka, przedszkola, szkoły. Niepotrzebnie. Dzisiaj zorganizowane formy opieki pełnią nie tylko funkcje opiekuńcze i wychowawcze, ale także znakomicie i atrakcyjnie wypełniają czas dziecka, pozwalając mu uczyć się czegoś nowego i doskonale się bawić.

Czym są półkolonie? Czy to atrakcyjna oferta?

Półkolonie to oferta skierowana do dzieci i młodzieży, zwykle na czas, kiedy dzieci nie chodzą do szkoły, bo mają wolne, mowa tutaj oczywiście o wakacjach i zimowych feriach. Dzieci przebywają pod fachową opieką i mają okazję uczestniczyć w bardzo interesujących zajęciach. Zwykłe taka oferta obejmuje kilka godzin w ciągu dnia.

W ciągu tych kilku godzin dzieci mają na przykład okazję nauczyć się czegoś nowego – mogą to być lekcje kulinarne, komputerowe czy artystyczne. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dzieci i młodzież wybrali się na jakąś wycieczkę, na przykład do zoo lub do kina.

Fantastyczne zajęcia dla pociech

Z reguły szczegółowy harmonogram półkolonii znany jest wcześniej i rodzice mogą zapisać dzieci tylko na poszczególne zajęcia, które wydaja się im najbardziej interesujące albo odbywają się w dniach, kiedy rodzice absolutnie nie mogą zapewnić dziecku innej opieki.

Jednak półkolonie absolutnie nie powinny być traktowane jako zło konieczne. Wręcz przeciwnie! W dzisiejszych czasach, kiedy usługodawcy dwoją się i troją, by zaspokoić oczekiwania klientów, to właśnie na półkoloniach można spodziewać się naprawdę fantastycznych zajęć, które dzieci będą wspominać przez długie miesiące.

Ciekawi ludzi i inspirujące rozmowy

Na półkoloniach dzieci i młodzież mogą spędzić czas ze swoimi rówieśnikami. Swobodny rozmowy, żarty, dyskusje, mogą być niesamowicie rozwijające. Na pewno będzie też okazja do poznania ciekawych ludzi, których nie można by było poznać, siedząc w czterech ścianach i patrząc w ekran telefonu.

Zarówno dzieci jak i dorośli mają prawo do wakacji, prawo do urlopu. Ten urlop od obowiązków jest przewidziany prawem. Jednak czasem urlop rodziców i urlop dzieci nie może w pełni się pokrywać, z różnych względów. Bardzo dobrze, że rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy, oddając je pod opiekę wykwalifikowanej kadry.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here