Endermologia - nie tylko na cellulit

Endermologia to zabieg kosmetyczny o szerokim zastosowaniu, oddziałujący głównie na tkankę łączną. Pod tym pojęciem mieści się masaż podciśnieniowy, który może mieć bardzo szerokie zastosowanie. Zalecany jest w walce z cellulitem oraz jako zabieg wspierający modelowanie sylwetki. Co jeszcze warto wiedzieć o tym zabiegu?

Endermologia– na czym polega?

Zabieg endermologii uważany jest za bezbolesny, jednak by był bezpieczny, pacjent powinien założyć specjalny kombinezon mocno przylegający do powierzchni ciała. Podczas zabiegu po wybranej partii ciała przesuwana jest specjalna sterowana komputerowo głowica. Głowica składa się z dwóch specjalnych rolek i komory ssącej, która zasysa kolejne fałdy skóry.

Skóra podczas zabiegu intensywnie faluje, dzięki czemu masaż dociera do głębokich warstw skóry pobudzając naturalne procesy odnowy i wspierając spalanie tkanki tłuszczowej. Intensywność tego masażu zależy w dużej mierze od partii ciała. Najdelikatniej masowana jest twarz, a brzuch i uda zwykle najbardziej intensywnie.

Endermologia efekty

Zabieg endermologii korzystnie wpływa nie tylko na stan skóry i mięśni, ale podobnie jak większość masaży poprawia także ogólne samopoczucie pacjenta. Podczas zabiegu wydzielają się endorfiny, czy hormony szczęścia, które wprawiają organizm w stan odprężenia, ale również zmniejszają odczuwanie bólu.

Endermologia efekty daje zwykle dopiero po wykonaniu serii zabiegów. Najczęściej zaleca się wykonanie około dziesięciu masaży, ale zdarzają się sytuacje, że przynosząca założone rezultaty seria musi składać się nawet z dwudziestu zabiegów.

Endermologia cena

Cena zabiegu endermologii zależy przede wszystkim od partii masowanego ciała. Najniższa cena dotyczy zabiegów wykonywanych na twarz. Tu można znaleźć już ceny w okolicach 50 złotych. Masaż próżniowy wykonywany dla większych partii ciała trwa zwykle około trzydziestu minut i kosztuje w granicach 150 złotych.

Warto jednak pamiętać, że przy zabiegach takich jak endermologia cena jaką trzeba zapłacić za uzyskanie zadowalających efektów wynika nie tylko z ceny pojedynczego zabiegu, ale także od wymaganej liczby powtórzeń. W przypadku masażu próżniowego całkowity koszt kuracji najczęściej opiewa na wartość dziesięciokrotności pojedynczego zabiegu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here