Jak zadbać o nastrój w Walentynki

Święto Zakochanych można spędzić na wiele różnych sposobów – romantyczna kolacja w restauracji, weekend w Paryżu lub seans w kinie są popularnymi pomysłami na ten wyjątkowy dzień. Wiele osób decyduje się na wspólny wieczór w domu – jak wówczas zadbać o walentynkową atmosferę?

Romantyczna muzyka i świece

Przygotowując kolację walentynkową, warto zadbać o odpowiednią oprawę – zarówno muzyczną, jak i oświetleniową. Każda para ma swoje ulubione piosenki, z którymi wiążą się jej najlepsze wspomnienia, więc to wybór bardzo indywidualny. Jeśli zaś chodzi o świece, warto wyposażyć się na tę okoliczność w naturalne świeczki zapachowe, które nie tylko dadzą pomieszczeniu klimatyczną poświatę, ale również wspaniały, dyskretny zapach.  Wielbiciele mocniejszych nut zapachowych mogą postawić też na kadzidełka, zwłaszcza jeśli kolacja zawiera orientalne inspiracje. Będzie to bardzo dobre dopełnienie atmosfery wieczoru.

Wybierając świece, warto wziąć pod uwagę materiał ich wykonania. Tanie świece z marketu często nie mają zbyt wysokiej jakości, a zapachy sprawiają wrażenie syntetycznych. Jeśli szukamy świec zapachowych, najlepiej zdecydować się na te wyprodukowane z wosku sojowego, z domieszką naturalnych olejków eterycznych. Z kolei, gdy w sferze zapachowej stawiamy na kadzidełka, a świece mają nadać pomieszczeniom tajemniczej aury, najlepsze będą świece z wosku pszczelego. Przykłady takich świec oraz wysokogatunkowych kadzideł można znaleźć w sklepie https://www.magicmug.pl/pl/.

Dobre wino i ciekawy film

Dopełnieniem walentynkowej kolacji może być dobre wino – czerwone lub białe, w zależności od tego, które lepiej pasuje do kolacji. Wiele par na tę okazję wybiera chętnie wino musujące. Dobrym pomysłem jest też zaplanowanie małego seansu filmowego – film, powinien być taki, aby podobał się obu stronom – niekoniecznie musi być ściśle związany ze Świętem Zakochanych. Wiele mądrych i romantycznych filmów nie ma bezpośrednio z Walentynkami nic wspólnego, a mimo to wprowadzają między ludźmi wyjątkową atmosferę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here