zdjęcia

Fani scrapbookingu doskonale wiedzą, jak jest to metoda na tworzenie różnego rodzaju ozdób i pamiątek, ale także dokumentowania wspomnień. Ramka na zdjęcie, album czy pamiętnik to doskonały sposób na to, aby w pewien sposób zapisać ważne wydarzenia z naszego życia. Tymczasem bardzo popularną na zachodzie Europy formą dokumentowania jest project life. Każdy miłośnik scrapbookingu powinien się z nim zapoznać i zapisywać swoje mniejsze i większe wspomnienia.

Project life – w jakim celu?

Wszyscy mamy tendencję do zapamiętywania i dokumentowania ważnych wydarzeń w naszym życiu. Urodziny, ślub, wyjazd za granicę czy pierwsze święta w nowym domu chcemy zawsze pamiętać, dlatego robimy zdjęcia czy zapisujemy sobie wspomnienia z tego dnia. Tyle, że w naszym życiu bardzo wiele dzieje się na co dzień. Widać to doskonale w przypadku małych dzieci, których życie wypełnione jest zdobywaniem nowych umiejętności czy pasji. Dla nich zwykle tworzymy projekt life, jednak życie dorosłych również jest warte udokumentowania. Project life to doskonały sposób na to, aby zachować nawet te najmniejsze i pozornie niewiele znaczące wspomnienia. Project life pomaga nam także w czymś zupełnie innym, a mianowicie w docenianiu chwili i zrozumieniu sensu nawet pozornie nieciekawych, szarych dni. Tworzenie projekt life daje nam chęci do tego, aby każdego dnia robić coś niezwykłego i w ciekawy sposób budować swoją własną, unikalną historię.

Sposoby dokumentacji

Project life pozwala zebrać wszystkie ważne wydarzenia i momenty w życiu naszym i naszych bliskich w jednym miejscu. Gotowe karty czy stemple, jakie oferowane są w sklepach scrapbookingowych w zakładkach project life pomogą nam w ciekawy i niebanalny sposób uwieczniać każdy dzień. Do pięknie oprawionych wspomnieć wracamy jeszcze chętniej, dlatego warto zadbać o ich szatę graficzną. Każdy, kto fascynuje się scrapbookingiem i tworzy projekty powinien stworzyć także swój własny project life. Może być to także sposób dokumentowania życia naszej rodziny, w który włączymy nawet małe dzieci. Papiery do tworzenia project life pozwolą jeszcze lepiej oddać powagę, a może humor naszych przeżyć. Jego tworzenie to wielka sztuka, dlatego warto zadbać o odpowiednich pomocników, czyli piękne papiery i innego rodzaju ozdobniki. Project life może być także doskonałym prezentem dla naszych bliskich, który udokumentuje najważniejsze wydarzenia z ich życia. Sprawdzi się doskonale jako prezent dla rodziców od pary młodej czy na rocznicę ślubu bądź okrągłą rocznicę urodzin.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here