Krata nadal na topie! Modne garnitury i marynarki męskie o najmodniejszym wzorze.

Wedle prawideł klasycznego, męskiego stylu, najbardziej eleganckie garnitury i marynarki nie posiadają żadnego wzoru – są gładkie. Czy  to jednak musi oznaczać, że bardzo modną ostatnio kratę należy zostawić tylko na mniej formalne okazje? Zdecydowanie nie! Garnitur w kratę wciąż może być niezwykle stylowy i adekwatny nawet do wyjątkowych okoliczności. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór i zestawić go z właściwymi dodatkami. Podobnie jest z marynarką w kratę – co do zasady jest raczej casualowa, ale można bez trudu sprawić, że  stylizacja z jej udziałem stanie się bardziej eleganckie. Co zatem brać pod uwagę, wybierając marynarki i garnitury w kratę? Oto garść wskazówek!

Garnitur w kratę – uniwersalny strój na wiele okazji

Przy wyborze garnituru w kratę warto stosować się do jednej nadrzędnej zasady – im drobniejszy wzór, tym bardziej formalny i elegancki garnitur. Pamiętając o tym, można bez problemu wybrać elegancki garnitur w kratę i założyć go z powodzeniem na okazje wymagające formalnego zestawienia jak ślub, czy wieczorne spotkanie. Garnitury o wyraźniej zarysowanej i większej kracie oraz kontrastowych kolorach nadal powinny być traktowane jako stroje nieformalne. Co zaś tyczy się kolorów, wybór jest dość szeroki, choć nadal trzeba pamiętać o zasadzie, że ciemniejsze garnitury są bardziej eleganckie od jasnych. Biorąc to pod uwagę, ciekawym zestawieniem będzie na pewno bardzo modny granatowy garnitur w drobną, szarą lub niebieską kratkę. Odwrotna konfiguracja, czyli szary garnitur w niebieską lub granatową kratę, również będzie prezentować się bardzo dobrze, chociaż mniej formalnie. Z wyborem męskich garniturów w kratę można zapoznać się pod tym linkiem: https://www.lancerto.com/pl/odziez/garnitury.html.

Dodatki do garnituru w kratę

Przy wyborze garnituru w kratę warto zachować umiar kompletując resztę elementów garderoby. Dlatego najlepiej zdecydować się na gładką koszulę oraz krawat. Alternatywą może być koszula w delikatną kratkę, która kolorem będzie nawiązywać do krawata. Dzięki temu, stworzą spójną i harmonijną całość. Jeśli nie ma się pewności, czy wzory będą ze sobą współgrać, lepiej postawić na zestawienie: garnitur w kratkę i gładkie dodatki – to połączenie jest być może zachowawcze, ale na pewno do siebie pasuje. Natomiast złym rozwiązaniem jest kontrastowy wzór koszuli lub krawata, czyli na przykład paski. Przede wszystkim dlatego, że cały strój robi się przez to mocno nieformalny. Większym problemem jest jednak to, że stylizacja staje się niezwykle trudna w odbiorze, sprawiając wrażenie chaotycznej i przypadkowej.

Marynarka w kratę – idealna do stylu smart casual

Mężczyźni, którzy chcą połączyć elegancję i sportowy luz, powinni z powodzeniem sięgać po marynarki w kratę. Z szerokim wyborem można zapoznać się pod tym linkiem: https://www.lancerto.com/pl/odziez/marynarki.html. Warto jednak pamiętać, że sam fakt, iż strój z założenia jest nieformalny, nie oznacza, że jego fason, wzór czy całość stylizacji nie odgrywają żadnego znaczenia. Zacząć należy od kraty. W przypadku marynarki, można pozwolić sobie na dużą dowolność w tym zakresie – krata może być zarówno drobna, jak i gruba. Rozszerzają się też możliwości kolorystyczne. Odcienie mogą ze sobą współgrać – na przykład granatowa marynarka i niebieska kratka, ale mogą też wyraźnie się odcinać – granatowa marynarka i bordowy wzór. Możliwości jest wiele, a dodatkowo wpływ na odbiór marynarki w kratę mają też pozostałe elementy stylizacji.

Z czym zestawić marynarkę w kratę?

Jak na nieformalny strój przystało, marynarka w kratę daje wiele możliwości łączenia z innymi elementami garderoby. Ponieważ  sama ma wzór, dobrze będzie prezentować się z gładkimi materiałami. Jeśli zestawienie ma być nieco elegantsze,  można postawić na chinosy (na przykład w kolorze beżowym) i białą lub błękitną koszulę – to idealny wybór do pracy czy na niezobowiązujące spotkanie biznesowe. Bez problemu można też obniżyć stopień formalność stroju i zamiast koszuli wybrać gładki t-shirt, a zamiast chinosów – jeansy. Wszystkie wymienione wyżej elementy można ze sobą mieszać i w ten sposób tworzyć stylizacje idealnie dopasowane do sytuacji czy własnego gustu, których centralnym elementem będzie zawsze męska marynarka w kratę.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here