Lepiej kupić mieszkanie w Trójmieście z rynku wtórnego czy od dewelopera

Każdy młody człowiek marzy o swoich własnych czterech kątach. Czy jego marzeniem jest dom jednorodzinny poza miastem, czy mieszkanie w centrum to zawsze staje przed szeregiem wątpliwości, choć jedno z nich znacząco wychodzi przed szereg? Czy lepiej zainwestować w mieszkanie z rynku wtórnego, czy nowego mieszkania pod klucz od dewelopera w Gdańsku?

Mieszkanie od dewelopera

Możliwości kupna nowego mieszkania w całym Trójmieście, cały czas rosną. Z powodu dużej konkurencji, każdy z deweloperów codziennie zastanawia się nad jak największym spełnieniem zachcianek klientów. Dlatego, jeżeli decydujemy się na zakup nowego mieszkania pod klucz, to nie powinniśmy bać się targować z deweloperem. Po podpisaniu wstępnej umowy i analizie stanu wykończenia mieszkania powinniśmy być przygotowani na pewnego rodzaju nieścisłości, które zawsze wychodzą podczas budowy. Choć w pewnym sensie jest to niewywiązanie się z umowy, to daje nam wiele opcji, do zmniejszenia kwoty zakupu mieszkania.

Mieszkanie od dewelopera w Gdańsku

Całe województwo pomorskie jest ciekawym miejscem na spędzenie reszty życia, to stolica kaszub, wybija się ponadprzeciętnie z szeregu. Dzięki rozpiętości miasta deweloperzy w Gdańsku posiadają wiele unikalnych miejsc do zabudowy deweloperskiej. Gdańsk to miasto pełne atrakcji. Z północy oferuje wiele sportów wodnych przez graniczące morze, a na południu posiada wiele atrakcji ziemnych, gdzie odnajdziemy kilka ciekawych stoków, dla sympatyków narciarstwa. Stare miasto urzeka swoją historią i pozwala na godziny spacerowania w niepowtarzalnej staro-średniowiecznej atmosferze handlu.

Bogactwo rynku deweloperskiego w Gdańsku pozwala na odnalezienie wymarzonej nieruchomości dla naszej rodziny. Deweloperzy stawiają bloki z kawalerkami, mieszkaniami trzy pokojowymi, ale także potężne apartamenty z własnymi windami. Nierzadko ich usytuowanie pozwala na zaoszczędzenie fundusz dojazdu do sklepu czy przedszkola.

Mieszkanie z rynku wtórnego.

Kolejną opcją jest zakup mieszkania z rynku wtórnego. Największymi zaletami tego rozwiązania, jest sprawdzenie mieszkania przed jego zakupem. Niestety deweloperzy w Gdańsku ani w całej Polsce nie są w stanie zaproponować takiego luksusu. Mieszkanie z rynku wtórnego to przede wszystkim znajomość lokalizacji, w jakiej jest usytuowany budynek.

Często lokalizacja wygrywa nawet z koniecznością wykonania żmudnego generalnego remontu. Wiele inwestorów decyduje się na zakup nieruchomości z powodu zbliżającej się inflacji. Dzięki takiemu zabiegowi niejako zamrażają swój kapitał, ale chronią go przed dewaluacją waluty. Dodatkowo są w stanie wynająć owe nieruchomości i czerpać większe profity niż na lokatach bankowych.

Sumarycznie miasto Gdańsk oferuje kilka ciekawych opcji inwestycyjnych. Świat developerski w Gdańsku jest dynamiczny i wymaga szerokiej analizy. Proponuje nam ciekawe możliwości handlowe. Natomiast rynek wtórny pozwala na szybki zwrot z zainwestowanego kapitału, poprzez najem długo i krótkoterminowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here