krzesła do jadalni

Urządzając jadalnię, zwróć szczególną uwagę na krzesła, na których będziesz siedzieć przy stole wraz z pozostałymi domownikami oraz gośćmi podczas spożywania wykwintnych obiadów i smakowitych kolacji. Fakt, że krzesła bardzo często można kupić w zestawie ze stołem, ale nie oznacza to, że wasze będą optymalnie wygodne, a przecież właśnie takie mają być. Co brać pod uwagę przy wyborze krzeseł do jadalni? Przedstawiamy kompendium wiedzy w tym zakresie. 

Wygoda ponad wszystko 

Priorytetem przy wyborze krzeseł jest optymalna wygoda. Szczególną uwagę należy zwrócić na siedzisko oraz oparcie, ale także na wysokość krzesła względem blatu stołu. Najlepszą opcją są krzesła z tapicerowanym, miękkim siedziskiem oraz wysokim oparciem. Świetnie sprawdza się trwały materiał welurowy, który jest w pełni odporny na intensywną eksploatację. Jeśli istnieje taka możliwość, warto podpytać sprzedawcę o wnętrze siedziska. Najlepsze krzesła mają siedziska na sprężynach, a ich wypełnieniem jest elastyczna gąbka. 

Biorąc pod uwagę wysokość krzeseł, uniwersalna to około 45 cm, ponieważ standardowa wysokość stołu to 75 cm. Pamiętaj jednak, że stoły mogą mieć różną wysokość, dlatego krzesła należy dopasowywać indywidualnie. 

Ilość krzeseł do stołu 

Przy stole w jadalni należy ustawić tyle krzeseł, aby każdy z zasiadających miał pełną swobodę poruszania się i korzystania z talerza obiadowego. Najczęściej w opisie stołów można znaleźć informację, dla ilu osób jest on przeznaczony. Zwróć jednak uwagę, że krzesła mogą mieć różną szerokość oparć, ten aspekt również ma znaczenie. 

Krzesła a styl urządzania jadalni 

Krzesła powinny być przede wszystkim praktyczne, ale jednocześnie mogą stanowić świetne uzupełnienie jadalnianej przestrzeni, uwzględniając ich design czy styl wykonania, jaki pasuje do danego wnętrza. Jedyne w swoim rodzaju krzesła skandynawskie sprawdzą się przy stole drewnianym oraz jadalni urządzonej w stylu minimalistycznym, ale w pełni funkcjonalnym. 

Najczęściej wybierane są drewniane krzesła do stołu, ponieważ te sprawdzą się bez względu na aranżację przestrzeni, w której spożywa się posiłki. Takie są też trwałe, dzięki czemu przetrwają wiele lat. 

Można wybierać też krzesła metalowe z dekoracyjnymi oparciami albo tapicerowane z pikowaniami, które świetnie sprawdzą się w jadalni w stylu glamour. 

Krzesła można wybierać wedle preferowanego koloru albo z dodatkiem elementów dekoracyjnych, na przykład z dżetami, chwostami czy rzeźbieniami. Tego rodzaju meble mogą stanowić główną ozdobę jadalni, a jednocześnie być bardzo wygodne i najlepszej jakości. 

Pamiętaj, że nie tylko krzesła pełnią ważną funkcję w jadalni. Podstawą i bazą takiego wnętrza zawsze pozostaje stół. Dobieraj te elementy wyposażenia tak, aby całość tworzyła ciekawy i elegancki zestaw, który będzie służył wszystkim domownikom oraz zapraszanym gościom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here