Każdy chce mieć piękne i zdrowe zęby
fot. Pixabay.com

Każdy z nas marzy o pięknych, lśniących, białych i zdrowych zębach. Jednak im jesteśmy starsi, tym trudniej taki ich stan utrzymać. Na to, jak wyglądają zęby, ma wpływ wiele rzeczy – to jak wygląda nasza dieta, jak często odwiedzamy dentystę, w jaki sposób dbamy o zęby na co dzień. Jak postępować, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/jak-dbac-o-zeby-pokaz-piekny-usmiech/

Dbanie o zęby – podstawowe zasady

Najważniejsze w dbaniu o zęby jest zachowywanie właściwych zasad higieny. Mycie ich dwa razy dziennie nie wystarczy. Tak naprawdę zęby powinny być dokładnie szczotkowane zawsze po tym, jak zjemy coś słodkiego, wypijemy słodką herbatę, a także sięgniemy po napoje o intensywnym, ciemnym kolorze – jak na przykład kawa, czy soki z marchwi lub buraka. Niezbędnym zabiegiem jest także nitkowanie zębów. Wystarczy, że będziemy robić to raz dziennie, przed snem. Zaprzyjaźnienie się z nicią dentystyczną z pewnością zapewni nam zdrowe dziąsła i usunie zagrożenie paradontozą. Poza tym usuwanie resztek pokarmowych za pomocą nici dentystycznej sprawia, że przestrzenie międzyzębowe będą czyste, a nam nie będzie doskwierać próchnica.

W dbaniu o zęby ważna jest również regularna kontrola w gabinecie u stomatologa. Jeśli ją zaniedbamy, bardzo łatwo o próchnicę, ubytki i inne nieprzyjemności związane ze stanem, do jakiego możemy doprowadzić nasze zęby. Co pół roku warto więc pojawić się u dentysty i skontrolować stan swojego uzębienia.

Dbanie o zęby – o czym jeszcze warto pamiętać?

Jest jeszcze kilka zasad, którymi warto się kierować w dbaniu o nasze zęby. Wracając do tematu szczotkowania, należy zadbać o to, aby ten proces trwał od 2 do 3 minut. Pasta, której używamy, powinna również zawierać fluor, który pomoże nam zadbać o to, aby nasze zęby były mocne i zdrowe.

Pamiętajmy również o tym, że nasze zęby wymagają od nas odpowiedniej diety. Nadużywanie cukry i słodyczy z pewnością im nie służy i jest to dla nas wszystkich jasne. Ale wraz z dietą powinniśmy również dostarczać naszym zębom odpowiednich składników odżywczych i minerałów. Jadłospis bogaty w wapń i fosfor z pewnością pomoże nam w utrzymaniu zdrowych zębów. Również ważna jest suplementacja witaminy D. Jeśli uzupełnimy nasze menu w tłuste ryby, jak łosoś czy makrela, z pewnością nie będziemy narzekać na jej niedobory.

Zobacz też: http://www.paralotna.pl/dobry-dentysta-na-nfz-wybierz-rozsadnie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here