Żarówka hps 250W – rośliny będą Ci wdzięczne

0
887

Rośliny do właściwego rozwoju potrzebują słońca. To rzecz oczywista. Co jednak robić, gdy światła jest za mało, a dni są pochmurne ? Rozwiązaniem są specjalistyczne żarówki przeznaczone do uprawy roślin. Żarówka HPS 250W, bo o niej mowa emituje ciepło i specjalnie zmodyfikowane widmo światła. Dostarcza roślinom dodatkową energię, poprawia ich wzrost i przyspiesza okres kwitnienia. Należy pamiętać, że sztuczne oświetlenie roślin wymaga zastosowania sprawdzonych źródeł światła. Lampy muszą mieć określone parametry bo od nich zależy sukces uprawy. Warto postawić na urządzenia wysokiej klasy w tym zakresie.

Zalety żarówek hps 250W

Z technicznego punktu widzenia są to wysokoprężne lampy sodowe, cenione ze względu na bardzo niskie koszty eksploatacji i atrakcyjną cenę. Oświetlenie tego typu jest powszechnie stosowane w przestrzeni publicznej do oświetlania dróg, chodników czy parkingów. Lampy sodowe emitują dużo ciepła i bardzo korzystne dla roślin żółte lub pomarańczowe światło.

Warto pamiętać, że lampy wysokoprężne potrzebują kilku minut, by się w pełni rozgrzać. Taka żarówka nie zapala się od razu, dopiero po pewnym czasie osiąga najwyższy poziom świecenia. Najwięcej energii pobiera w czasie włączania. Nie jest wskazane więc jej włączanie i wyłączanie co chwila. Przy długim okresie pracy jest oszczędna i wydajna. W związku, z czym najlepiej sprawdza się podczas długotrwałego świecenia.

Po drugie lampy hps dość mocno się nagrzewają i trzeba ten fakt uwzględnić w czasie montażu, tak by uwzględnić kwestie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Lampy muszą być oddalone co najmniej 40 cm od innych elementów wyposażenia.

Żarówka hps 250W to standardowa lampa najczęściej wybierana przez pasjonatów. To sprzęt doskonały dla ogrodników amatorów, wielbicieli uprawy roślin tropikalnych czy osób próbujących wyhodować na parapecie własnej kuchni zdrowe mikrolistki. Żarówka tego typu to tylko wstęp do tajemniczego świata. Następne w kolejce są przeznaczone do upraw profesjonalnych dużo mocniejsze modele takie jak hps 400W.

Żarówki hps 250W – na co zwrócić uwagę 

Dostępne oświetlenie tego typu można stosować zarówno do upraw we wnętrzu, jak i na zewnątrz. W zależności od potrzeb można kupić modele przeznaczone do konkretnego etapu rozwoju rośliny np. kwitnienia albo takie, które sprawdzą się przez cały czas wegetacji. Od wysiewu aż po zbiór plonów.

Typowa żarówka hps 250W przeznaczona jest do oświetlenia powierzchni o rozmiarze 60×60 cm. Ma wydajność świetlną na poziomie 30 000 do 35 000 lumenów. Jej żywotność to około 24 000 godzin. Niektóre żarówki dają uniwersalne spektrum światła sprzyjające wzrostowi roślin i kwitnieniu. Inne przeznaczone są głównie do fazy kwitnienia.

Należy też wiedzieć, że oświetlenie hps nie jest wyposażone w wewnętrzny zintegrowany zapłonnik i balast. Dlatego należy je stosować z odpowiednio wyposażoną oprawką.  Osprzęt musi też zawierać zabezpieczenie przed przepaleniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here