Camilla Läckberg - książki autora dla fanów kryminału

W ostatnich latach powieści kryminalne cieszą się niezwykłą popularnością. Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda, Jo Nesbø czy Stieg Larsson to nazwiska, które od dawna nie znikają z list bestsellerów. Popularną pisarką kryminałów jest również Camilla Läckberg – książki autora nieustannie zdobywają uznanie czytelników na całym świecie.

Pasje i środowisko Camilli Läckberg

Ojczyzną wielu autorów powieści kryminalnych, które cieszą się obecnie największym uznaniem, są kraje skandynawskie. Nie inaczej jest w przypadku Camilli Läckberg – książki autora znane są także jako seria kryminałów z Fjällbacki, czyli rodzinnego miasta pisarki, zlokalizowanego w Szwecji. Panujące w nim warunki atmosferyczne są ważnym elementem powieści i wywołują dreszcz emocji podczas sensacyjnych lektur.

Camilla Läckberg poza pisaniem ma jednak również wiele innych talentów, o których otwarcie opowiada. Ukończyła studia w Szkole Ekonomii i Prawa Handlowego w Göteborgu i zajmowała najwyższe stanowiska w branży ekonomii i marketingu. Jej wielką pasją jej gotowanie, co udowodniła, wydając własne książki kulinarne. Pisarka jest także zaangażowana w działalność feministyczną.

Tak jak wielu współczesnych autorów, Camilla Läckberg rozpoczęła swoją karierę literacką przypadkiem. W dzieciństwie zdarzało jej się co prawda tworzyć opowiadania, jednak po ukończeniu studiów ten talent zszedł na dalszy plan. Rodzina zaproponowała jej jednak przystąpienie do kursu pisania kryminałów, co zaowocowało wydaniem powieści “Księżniczka z lodu”.

Camilla Läckberg – książki autora na listach bestsellerów

Na kursach pisarskich często zwraca się uwagę na to, że fabułę powieści obyczajowych i sensacyjnych warto osadzić w miejscu dobrze znanym ich twórcy. Wskazówkę trafnie wykorzystała Camilla Läckberg – książki autora oprowadzają czytelników po Fjällbace, miasteczku, które niegdyś było osadą rybacką. Bohaterami tej serii kryminałów są policjant Patrik Hedström i pisarka Erika Falck. Los stawia im na drodze ciąg zagadek kryminalnych, jednak autorka umiejętnie zestawia je z warstwą psychologiczną. Już w pierwszym tomie czytelnicy poznają historię rodziny Eriki oraz wspólną przeszłość głównych bohaterów sagi.

Pierwsze cztery powieści: “Księżniczka z lodu”, “Kaznodzieja”, “Kamieniarz” i “Ofiara losu” były wydawane rok po roku. Natomiast “Czarownica”, jak dotąd ostatni tom cyklu, ukazała się w roku 2017. W międzyczasie Camilla Läckberg wydała dwie książki kulinarne i nowelę “Zamieć śnieżna i woń migdałów”. Spróbowała także swoich sił jako twórczyni literatury dziecięcej. Wszystkie spośród jej książek cieszą się dużą popularnością w Skupszopie – sklepie internetowym, w którym możesz zarówno kupić, jak i sprzedać swoje powieści.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here