Akumulatorki niklowo-kadmowe (Ni CD)

Właściwie dobrane akumulatorki mogą zapewnić długie i sprawne działanie zasilanego przez nie urządzenia. W jakich przypadkach warto zastosować akumulatorki niklowo-kadmowe, czyli oznaczone jako Ni CD?

Czym charakteryzują się akumulatorki niklowo-kadmowe?

Powstające z metalicznego kadmu oraz z zasadowego tlenku niklu akumulatory niklowo-kadmowe, czyli Ni CD mają zróżnicowane zastosowanie i używane są w wielu urządzeniach.

Charakterystycznymi cechami akumulatorków Ni CD jest ich wysoka wydajność prądowa, trwałość – nawet do 1000 cykli ładowania i rozładowania, a także odporność na wiele czynników, w tym na drgania, niskie i wysokie temperatury, przeładowanie.

Mają one jednak również kilka wad, między innymi występuje w nich efekt pamięci, dlatego najlepiej rozładowywać je całkowicie, a potem dopiero ładować na nowo.

W jakich urządzeniach stosuje się akumulatory Ni CD?

Ze względu na swoje właściwości Akumulatorki ni cd najczęściej stosowane są w urządzeniach, które pracują w wymagających warunkach, na przykład w podwyższonych temperaturach, strefach wybuchu.

Używane są one w urządzeniach komunikacyjnych i pomiarowych, sprzęcie wojskowym i medycznym, w systemach bezpieczeństwa, na przykład w oświetleniu awaryjnym. Również używane są w zdalnie sterowanych modelach oraz w elektronarzędziach.

Akumulatorki Ni CD – gdzie kupić i ile kosztują?

Obecnie akumulatorki Ni CD można kupić w wielu sklepach, między innymi w sklepach z artykułami elektronicznymi, także w internecie.

Ceny akumulatorków wynoszą od około 8 złotych za jedną sztukę do ponad 50 złotych za pakiet akumulatorków. Można też zakupić gotowe akumulatory Ni CD w obudowach do elektronarzędzi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here