Rodzaje płynów dezynfekujących

Przez ostatnich kilka lat każdy z nas zaopatrzył się w zapasy płynów do dezynfekcji. Używamy ich w domach, w pracy, szkole czy na zakupach, a nawet w środkach komunikacji miejskiej. Jakie są podstawowe rodzaje płynów dezynfekujących?

Płyny dezynfekujące – rodzaje

W zależności od tego, w jakim celu będzie używany konkretny płyn, można wyróżnić kilka ich rodzajów.

Płyny do dezynfekcji rąk i skóry

Wykonuje się ją, przede wszystkim, przed zabiegami w szpitalach oraz innych ośrodkach zdrowia. Zabija ona niemal wszystkie wirusy i bakterie znajdujące się na odkażanych dłoniach i skórze. Co ważne, w tym celu można używać zwykłego mydła lub specjalistycznych środków, jak choćby, płyny czy żele dezynfekujące. Dezynfekcję rąk warto wykonywać po powrocie do domu z pracy, szkoły, czy zakupów, przed posiłkami, po sprzątaniu, po skorzystaniu z toalety, oraz po kontakcie z różnego rodzaju wydzielinami (czyli, gdy, na przykład, musimy wytrzeć nos choremu dziecku). Dlaczego, podczas higieny dłoni, warto postawić na Płyny dezynfekujące, zamiast tradycyjnego mydła? Przede wszystkim, jest to dużo szybsze i niewymagające wody, rozwiązanie. Płyn do dezynfekcji w kompaktowym rozmiarze możemy bowiem zawsze nosić w torebce bądź plecaku. Taki płyn zabija większość bakterii i wirusów.

Płyny do dezynfekcji powierzchni

Poza myciem i dezynfekowaniem naszej skóry, nie wolno zapomnieć nam o mieszkaniu. Dlatego też bardzo ważna jest regularna dezynfekcja powierzchni. Dotyczy to w sposób szczególny wszelkich pomieszczeń oraz przedmiotów używanych przez nas w celach higienicznych. Będą to, przede wszystkim, łazienka i kuchnia, a wraz z nimi wszystkie sprzęty, takie jak sedes, umywalka, wanna, brodzik, zlew itd. Regularnej dezynfekcji powinny być poddawane wszelkie przedmioty mające kontakt z żywnością, takiej jak garnki, deski do krojenia, blaty kuchenne, czy sprzęty AGD. Nie wolno nam zapominać o podłogach. Na szczęście, na rynku istnieje wiele specjalistycznych płynów do dezynfekcji powierzchni, w które warto się zaopatrzyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here