Przeszczep tkanki tłuszczowej

Przeszczep tkanki tłuszczowej do biustu może być alternatywą dla implantów silikonowych. Taka metoda powiększania piersi, stanowi mniejszą ingerencję w ciało. To właśnie dlatego przeszczep tkanki tłuszczowej do biustu nazywany jest nieinwazyjnym powiększaniem biustu.

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Przeszczep tłuszczu

Przeszczep władnej tkanki tłuszczowej, nazywany jest też lipoiniekcją. Metoda ta polega na pobraniu za pomocą stosowanych do liposukcji igieł oraz strzykawek, tkanki tłuszczowej pacjenta, z miejsc, w których występuje ona w nadmiarze. Najczęściej są to okolice podbrzusza, pośladków lub ud.

Powiększanie biustu poprzez przeszczep tłuszczu, znalazło zastosowanie już w latach 80-tych. Duża grupa chirurgów plastycznych jest zdania, że należy zachować ostrożność w tego rodzaju zabiegach. Wynika to z faktu, że tego typu operacja plastyczna biustu może skutkować problemami w diagnostyce nowotworów piersi. Dotyczy to badań takich jak USG lub mammografia.

Powiększanie biustu tłuszczem a implanty silikonowe

Z całą pewnością powiększanie biustu za pomocą silikonowych implantów, jest zabiegiem o wiele bardziej inwazyjnym od lipoiniekcji. Nie oznacza to, że przeszczep tłuszczu nie niesie ze sobą również pewnych wad. Komórki tłuszczowe, które zostały pobrane z jednego miejsca i następnie przeniesione w inne partie ciała, w znacznym stopniu ulegają obumarciu.

Powiększanie piersi poprzez przeszczep tkanki tłuszczowej przebiega w kilku etapach i wymaga nadmiaru tkanki tłuszczowej w innych częściach ciała. Dodatkowo metoda ta nie daje natychmiastowych efektów, w przeciwieństwie do wszczepienia silikonowych implantów.

Przeszczep tkanki tłuszczowej umożliwia powiększenie biustu maksymalnie i jeden rozmiar miseczki biustonosza.

Trwałość zabiegu

Duża liczba pacjentek ma pewne obawy, które dotyczą trwałości wykonanego zabiegu. Obawy te wynikają z faktu, iż tkanka tłuszczowa może zostać zmetabolizowana. Szacuje się, że przy wykonaniu zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej, żywotność przeszczepionych komórek waha się między 40 a 60%. Wynika z tego, że utracie ulega nawet połowa przeszczepionych adipocytów, co zmniejsza w znaczący sposób efekt powiększenia.

Trwałość przeszczepu zależy od wielu czynników takich jak techniki pobrania tłuszczu, jego obróbki i sposobu podania. To właśnie dlatego zawsze warto jest skorzystać z usług dobrego specjalisty, który posiada doświadczenie w przeprowadzaniu przeszczepów tkanki tłuszczowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here