naprawić związek

Pierwsze relacje z niespokrewnionymi osobami nawiązujemy już w ciągu najmłodszych lat. Na początku uczymy się czym jest relacja koleżeńska, później zaczynamy nawiązywać bliższe związki z innymi ludźmi. Przy wyborze naszych przyjaciół oraz partnerów kierujemy się zazwyczaj wspólnymi pasjami, zainteresowaniami oraz naszym samopoczuciem w towarzystwie danych osób. Przeważnie wybieramy osoby, które są bardzo podobne do nas, kierują się podobną motywacją oraz rozumieją nasze zachowanie.

Pierwsze związki zazwyczaj są niewinne i zaczynają się w szkole podstawowej, to tam zaczynamy interesować się płcią przeciwną, dziewczynki dorastają nieco wcześniej, dlatego zwykle interesują się chłopcami starszymi. Z racji tego, że ich rówieśnicy dorastają parę lat później, dziewczynki nie szukają bliskich przyjaźni z chłopcami ze swoich klas. W tym wieku dzieci odkrywają swoje zainteresowanie płcią przeciwną, starają się zwrócić na siebie uwagę kolegów lub koleżanek.

Zainteresowanie to bardzo szybko zmienia swoje obiekty, ponieważ dzieci charakteryzują się niestabilnością emocjonalną, nie mają jeszcze zbudowanej pewnej siebie osobowości. Poważniejsze związki trafiają się w szkole średniej, chłopcy są już na podobnym poziomie rozwojowym co dziewczyny, bliższe relacje powodują, że życie młodej osoby staje się pełne emocji, przygód i rozczarowań. Miłość w tym wieku może przetrwać, zakończyć się szczęśliwym związkiem na długie lata.

Jest to jednak rzadkość, szkolne romanse nie przechodzą próby czasu, rozpadają się zazwyczaj, kiedy młodzi ludzie idą na studia i uczą się kolejnego życiowego wyzwania, jakim jest samodzielność. W tym okresie wiele par decyduje się rozstać, czasami jest to burzliwe rozstanie, ale zdarza się, że para jednogłośnie stwierdza, że coś się wypaliło i czas zakończyć wspólną przygodę. Niektórzy ludzie zastanawiają się jak naprawić związek i czy jest sens próbować to robić.

szczęśliwa para

Naprawianie popsutego związku ma sens, jeśli jesteśmy ludźmi doświadczonymi, przeszliśmy trudne chwile i na moment zagubiliśmy się. Do takich sytuacji dochodzi często parę lat po ślubie, kiedy zaczynamy czuć znudzenie związkiem. Czasem szukamy odskoczni, staramy się znaleźć w życiu nową pasję, która spowoduje, że na nowo złapiemy wiatr w żagle, staniemy się osobami energicznymi, znajdziemy ponownie motywację i radość z życia.

Jest to błędne myślenie, ponieważ szczęście nie posiada żadnych warunków. Zdarza się, że w tym wyścigu zapominamy, że jeszcze parę lat temu, u boku tej samej osoby, czuliśmy się bardzo spełnieni. Czasem wystarczy dać sobie chwilę i powspominać wszystkie piękne chwilę, zobaczyć jak poradziliśmy sobie w trudnych chwilach i kto wtedy z nami był. Dobrym pomysłem jest znalezienie nowego, wspólnego zainteresowania, które na nowo nas połączy. Związek oparty na wspólnych pasjach może przetrwać próbę czasu. Idealnym rozwiązaniem jest zakupienie karnetów na siłownie, biletów do teatru.

Możemy też zmienić otocznie, wyjechać w góry i cieszyć się z pięknego krajobrazu. Taka zmiana miejsca i perspektywy sprawi, że odetchniemy trochę od codzienności i nabierzmy świeżego spojrzenia na nasz związek, może okazać się, że będzie to dla nas przełom. Podczas podróży stwierdzimy, że nie musimy już nic naprawiać, ponieważ mamy szczęście, że dzielimy życie właśnie z tą jedną osobą. Może być też zgoła odwrotnie, czasami bowiem podczas takiej podróży upewniamy się, że naszego związku nie sposób już naprawić.

Nasze związki też psują się z powodu zdrady. Bardzo trudno jest odbudować taką nadszarpniętą relację, zazwyczaj nie zdajmy sobie sprawy, jak zdrada może zranić drugą osobę. W tym momencie, kiedy chcemy być dalej razem, musimy uporządkować nasze życie. Robimy więc rachunek sumienia i mocną obietnicę poprawy, czasami potrzebna jest bardzo szczera rozmowa z drugą połówką.

jak naprawić związek

Z pomocą przychodzi terapia dla par, na spotkaniach z terapeutą dowiemy się pewnych rzeczy na swój temat. Będziemy musieli szczerze porozmawiać o naszym związku oraz o tym co do siebie czuliśmy i czujemy. Wszystko to jest niezbędne, aby szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto jeszcze walczyć o ten związek.

Niektórzy ludzie dają sobie trochę czasu, aby sprawdzić swoje uczucia do drugiej osoby. Rozłąka może pokazać nam, że nie wyobrażamy sobie życia bez tej drugiej osoby. Drugą ewentualnością, o której musimy pamiętać jest to, że rozłąka pokaże nam, że doskonale czujemy się sami ze sobą. Takie doświadczenie jest bardzo istotne, kiedy jesteśmy zupełnie niepewni swoich uczuć. Nie warto jednak robić niczego na siłę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here