konsolidacja

Konsolidacja zobowiązań to w ciągu ostatnich kilku lat bardzo popularny temat. Wiele osób decyduje się na przeprowadzenie takiego procesu, są jednak również takie osoby, które dopiero się nad nim zastanawiają i nie są one pewne, czy będzie to dobra decyzja. W takim razie na czym właściwie polega konsolidacja i czy jest ona opłacalna?

Na czym polega konsolidacja?

Konsolidacja długów to nic innego, jak połączenie wielu różnych zobowiązań w jedno. W praktyce działa to tak, że instytucja finansowa, która pozwoliła nam na konsolidację długów, spłaca je za nas, a my następnie łączną kwotę spłacamy u niej. Dzięki temu poprzednie zobowiązania są w całości uregulowane i przechodzą w niepamięć, a trzeba jedynie skupić się na jednym, nowym.

W ramach konsolidacji można połączyć ze sobą wiele długów różnego rodzaju. Mogą to być kredyty gotówkowe, karty kredytowe, kredyty odnawialne, kredyty hipoteczne, studenckie, a nawet… konsolidacyjne. Kwestia konsolidacji chwilówek jest znacznie bardziej skomplikowana i wymagała będzie niewątpliwie wsparcia doświadczonego pośrednika kredytowego.

Więcej szczegółów na temat tego, jak wygląda proces konsolidacji zobowiązań, znaleźć można między innymi tutaj: http://alekonsolidacja.com.pl/. Warto się tym tematem bliżej zainteresować, jeśli spłaca się wiele zobowiązań jednocześnie i staje się to zbyt dużym wyzwaniem, bądź po prostu chce się mieć co miesiąc więcej wolnego budżetu.

Czy konsolidacja zobowiązań jest opłacalna?

Konsolidacja zobowiązań pozwala na uzyskanie jednej raty, niższej niż suma rat zobowiązań, które zostały połączone. Oznacza to, że w naszym domowym budżecie co miesiąc będzie więcej miejsca, a terminowa spłata raty powinna nie być żadnym problemem. Pozwoli to uniknąć negatywnych konsekwencji związanych z opóźnieniami w spłacie, takich jak naliczanie odsetek karnych czy wysyłanie płatnych monitów, a więc tym samym sporo zaoszczędzić.

Kiedy zdecydujemy się skonsolidować swoje zobowiązania, dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy pośrednika kredytowego. Z jego wsparciem będziemy mieli pewność, że konsolidacja rzeczywiście będzie dla nas najlepszym, najbardziej opłacalnym wyjściem.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://alekonsolidacja.com.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here