jak odzyskać usunięte wiadomości z fb

Facebook jest obecnie jednym z najbardziej znanych portali społecznościowych. Dzięki niemu możemy kontaktować się ze znajomymi, dołączać do grup i stron oraz publikować własne treści. Użytkownicy z całego świata dodają zdjęcia oraz nawiązują nowe znajomości. Dzięki wielu możliwościom witryny możemy poradzić się w niemal każdej sprawie, a nawet zakupić lub sprzedać jakieś przedmioty. Powinniśmy jednak być ostrożni i czujni, ponieważ nigdy nie wiemy na kogo trafimy.

Jeżeli chcemy chronić swoje dane i prywatność, to warto zapoznać się z ustawieniami witryny. Znajdziemy w nich najpotrzebniejsze opcje, dzięki którym nieznajome osoby nie będą miały całkowitego dostępu do naszego profilu. O własne bezpieczeństwo warto dbać wszędzie, nawet w internecie. Facebook zmieniał się na przestrzeni lat.

Dodatkowe funkcje i ulepszenia ułatwiają nam codzienne czynności, a dzięki rozbudowanym ustawieniom możemy dopasować wszystko tak, jak chcemy. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie z jakąś zakładką to możemy skorzystać z pomocy, gdzie niemal każda czynność opisana jest krok po kroku. Dzięki temu szybko i sprawnie odnajdziemy interesujące nas informacje.

Wielu użytkowników na portalu codziennie wysyła wiele wiadomości

odzyskać usunięte wiadomości z fb

Każda konwersacja jest zapisywana w archiwum i zawsze możemy do niej wrócić. Jeżeli chcemy wyszukać rozmowy sprzed miesięcy, a nawet kilku lat, to wystarczy, że wyświetlimy wszystkie nasze aktywności w Messengerze. W utworzonym oknie możemy wyszukiwać słowa, które nas interesują. W ten sposób szybko odnajdziemy stare wiadomości i konwersacje. Możemy także odszukać treści, które kiedyś zarchiwizowaliśmy. Wystarczy, że wybierzemy ikonkę ustawień w lewym górnym rogu i odnajdziemy zakładkę „zarchiwizowane wątki”. Po wybraniu tej opcji wyświetlą nam się wszystkie stare wiadomości.

Facebook umożliwia nam również pobieranie usuniętych wiadomości, a nawet zdjęć, postów, filmów i wszystkich innych plików, które udostępnialiśmy od początku założenia naszego profilu. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ w każdej chwili możemy wrócić do najstarszych treści, które już usunęliśmy. Jak odzyskać usunięte wiadomości z fb? Aby pobrać skasowane informacje musimy pobrać kopię swoich danych. Należy rozwinąć główne menu portalu, gdzie znajdziemy opcję „ustawienia”.

Z lewej strony kolumny musimy wybrać zakładkę „Twoje informacje na Facebooku”. Po kliknięciu tej funkcji należy kliknąć „Pobieranie Twoich informacji”. Obok tego rozwiązania znajdziemy opis „Pobierz kopię informacji w celu zachowania lub przeniesienia do innej usługi”. Oznacza to jedynie tyle, że w każdym momencie możemy zapisać swoje wszystkie treści w celu zachowania ich na dysku lub do innego użytku. W kolejnym oknie, które nam się wyświetliło pozostaje już tylko wybrać pliki, które nas interesują. Naszym oczom ukazuje się długa lista, z której możemy zaznaczyć najpotrzebniejsze funkcje.

Znajdziemy tam między innymi: zdjęcia, posty, wiadomości, rozmowy, komentarze, polubienia, znajomi, grupy i tak dalej. Jest tego bardzo dużo, dlatego nie musimy martwić się, że portal coś przeoczył. W pliku, który pobierzemy uzyskamy wszystkie informacje od początku naszej działalności. Jest to świetna okazja, aby przypomnieć sobie stare rozmowy i udostępniane posty. Po wybraniu treści, które chcemy odzyskać będziemy musieli zaczekać, aż portal przygotuje nasze pliki.

wiadomości z fb

W zakładce „dostępne pliki” znajdziemy naszą kopię, a obok napis „oczekujące”. Oznacza to, że portal przygotowuje nasze pliki i poinformuje nas drogą e-mailową, gdy zakończy działania. W ten sposób zyskamy wszystkie pliki na naszą pocztę elektroniczną. Proces przygotowania wszystkich dokumentów trwa od kilku godzin do nawet kilku dni. Musimy zatem być cierpliwi, a także regularnie sprawdzać pocztę. W ten sposób nie przeoczymy żadnej wiadomości.

Musimy także wiedzieć, że po utworzeniu kopii będziemy mogli ją pobrać tylko przez kilka dni. Po tym czasie będziemy musieli ponownie zaznaczyć interesujące nas pliki. Dostęp do tak ważnych funkcji chroniony jest hasłem, a dodatkowo najważniejsze treści dostaniemy drogą mailową. Nie musimy zatem martwić się, że niepożądane osoby przeczytają wszystkie nasze wiadomości.

Mimo to warto zachować bezpieczeństwo. Najlepiej będzie, gdy ustawimy mało oczywiste hasło. Warto je także co jakiś czas zmieniać i używać kombinacji małych oraz dużych liter, cyfr, znaków specjalnych. Im trudniejsze dane, tym mniejsza szansa, że ktoś odgadnie nasze hasło. Facebook dodatkowo zawsze informuje nas o nietypowych zalogowaniach.

[Głosów:45    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here