Jak wybrać transporter dla kota

Przewożenie kota samochodem (albo innym środkiem transport), wymaga od właściciela tego, by zapewnić zwierzęciu pełne bezpieczeństwo i jak najlepsze warunki podróży. W tym celu powinien zostać zakupiony transporter, który spełni szereg warunków. Jeśli chcesz je wszystkie poznać, zapraszamy do poniższego artykułu.

Rozmiar transportera

Niezależnie od tego, czy twój kot jest wielkim kocurem, drobną kotką czy może maleńkim kociakiem, na pewno lubi układać się w różnych, często najdziwniejszych pozycjach. Raz leży zwinięty w kłębek, innym razem wyciągnięty na całą długość, a potem zagięty w łuk, który przypomina księżyc. Istnieje też niezliczona ilość kocich póz, których nawet nie zdołasz opisać, a które także przyjmuje każdego dnia.

Biorąc to pod uwagę, powinieneś spodziewać się, że w trakcie podróży twój ulubieniec także zechce przyjmować te wszystkie wygodne dla niego, a dla nas tak zaskakujące pozycje. Aby było to możliwe, musisz mu jednak zapewnić właściwą ilość miejsca, która pozwoli na taką swobodę. Właśnie dlatego powinieneś wybrać możliwie najbardziej przestronny transporter dla kota.

I pamiętaj – tak naprawdę transporter nigdy nie jest za duży! Dlatego jeśli wahasz się, czy dla swojej drobnej kotki wziąć rozmiar M czy L, możesz spokojnie postawić na ten drugi. Ona na pewno poczuje się w nim lepiej i będzie ci wdzięczna za to, że może ułożyć się jak i gdzie tylko zechce.

Solidne wykonanie

Transporter dla kota powinien być wykonany z solidnego materiału i tak zabezpieczony, aby twój mruczek nie mógł sam się z niego wydostać. Drzwiczki powinny mieć zamknięcie, które nie da się poruszyć łapką wyciągniętą przez kratki. Jeśli bowiem taka możliwość istnieje, możesz być pewien, że twój kot prędzej lub później nauczy się je otwierać. I zamiast kota w transporterze, będziesz miał na przykład kota na transporterze albo pod nogami. Taka sytuacja jest oczywiście niedopuszczalna, ponieważ siedzący pod nogami kotek może przyczynić się do spowodowania wypadku, przeszkadzając na przykład w sprawnym hamowaniu.

Solidne wykonanie transportera to także lepsze zabezpieczenie zwierzęcia. Gdyby nawet zdarzyło się jakieś nieszczęście, istnieje większa szansa, że plastikowe boki wytrzymają uderzenie, a twój mruczek dozna mniejszych obrażeń, niż gdyby podróżował w inny sposób.

Duża ilość powietrza

Na pewno nie chciałbyś siedzieć w plastikowej klatce, w której nie ma powietrza, zwłaszcza w czasie upalnego dnia. Możesz być pewien, że twój kot także nie będzie zadowolony z takiego rozwiązania. Dlatego też wybierając transporter, spróbuj sięgnąć po taki, który ma możliwie jak najwięcej otworów. Dzięki temu twój mruczek będzie miał zapewniony lepszy dostęp do świeżego powietrza.

Jednocześnie otwory pozwolą kotu obserwować to, co dzieje się poza transportem. Wiele zwierząt lubi podróże i obserwowanie przesuwających się krajobrazów, co urozmaica im nudny pobyt w klatce. Jeśli i twój mruczek do nich należy, na pewno doceni możliwość wyglądania przez otwory. To z kolei może przełożyć się na jego większy spokój w trakcie podróży i znacznie mniej rozpraszającego kierowcę miauczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here