Jak zaplanować żeglarskie wakacje w Chorwacji?

Chorwacja to wymarzone miejsce na wakacje. Śródziemnomorski klimat, ciągnące się kilometrami plaże, liczne wysepki i zatoczki sprawiają, że ten region co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. Ogromną popularnością cieszy się także wśród polskich wielbicieli żeglugi.

Największe atrakcje turystyczne Chorwacji

Skąd tak duże zainteresowanie Chorwacją przy wyborze wakacji? Ten kraj zachwyca malowniczymi widokami, ale też świetną bazą turystyczną. Nie brakuje tutaj hoteli i pensjonatów, czarterów jachtów, możliwości wypożyczenia sprzętu do sportów wodnych. Ceny są atrakcyjne, a sezon wakacyjny trwa od wczesnej wiosny do później jesieni.
Dobra pogoda jest prawie gwarantowana. Śródziemnomorski klimat gwarantuje wymarzone warunki do wypoczynku. W Chorwacji można liczyć na wiele atrakcji, takich jak możliwość plażowania, pływania w morzu, żeglugi, ale także zwiedzanie licznych zabytków i poznawanie ciekawej historii tego regionu. Turyści są zachwyceni również lokalną kuchnią, która bazuje na świeżych warzywach, lokalnych serach, owocach morza. Dumą Chorwatów jest także przygotowywane wedle dawnych receptur wino.

Czarter jachtów w Chorwacja – idealne miejsce na wypoczynek dla żeglarzy

Żeglarskie wakacje w Chorwacji to pomysł, który na pewno okaże się sukcesem. Dlaczego? Nie ma drugiego takiego regionu w Europie – Chorwacja to prawdziwy raj dla żeglarzy pod każdym względem.
Po pierwsze, świetnie rozwinięta linia brzegowa: liczne półwyspy, wyspy, zatoczki to doskonałe miejsce do odbywania morskich podróży. Po drugie: mnóstwo firm czarterowych, oferujących usługi na najwyższym poziomie. Czarter jachtów w Chorwacji to możliwość wypożyczenia nowoczesnego sprzętu w doskonałym stanie technicznym i podróżowanie w dowolnym kierunku. Po trzecie: Chorwacja może pochwalić się najlepszą żeglarską infrastrukturą wśród krajów Morza Śródziemnego. Te trzy cechy sprawiają, że przez żeglarzy ta kraina tysiąca wysp uznawana jest za istny raj na ziemi.

Żeglarskie wczasy w Chorwacji

Planując wypoczynek w Chorwacji, trzeba pamiętać, że ten region jest obecnie bardzo popularny wśród turystów z Polski i świata.
To dlatego wakacje warto zarezerwować z wyprzedzeniem, rezerwując hotel w dobrej lokalizacji i decydując się na czarter jachtu w dobrej cenie, w sprzyjającym terminie. Zwłaszcza planując wyjazd w okresie letnim, warto za przygotowanie do wakacji zabrać się co najmniej z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Czarter jachtów w Chorwacji oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here