jak zrobić numer zastrzeżony

Posiadanie numeru zastrzeżonego daje nam różne możliwości. Między innymi dzięki temu nie będziemy narażeni na to, że po wykonaniu gdzieś telefonu zaczną do nas wydzwaniać denerwujący reklamodawcy. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy więc w jaki sposób możemy zrobić numer zastrzeżony na naszym telefonie, aby się przed takimi problemami uchronić. Wystarczy nam tylko wiedza o niektórych kodach, za których pomocą zmienimy ustawienia operatorskie i nasz numer nie będzie już więcej widoczny. Te kody przedstawimy w dalszej części naszego poradnika, do którego przeczytania serdecznie Państwa zapraszamy.

Tak więc zacząć należy od tego czym jest w ogóle usługa prezentacji numeru dzwoniącego

Kiedyś bowiem nie była to rzecz tak popularna, gdy w kraju były głównie telefony stacjonarne. Trzeba było za taką usługę dodatkowo płacić i zgłosić operatorowi chęć jej aktywacji. W telefonii komórkowej natomiast numery były prezentowane zawsze. A więc, gdy zadzwoniliśmy na przykład do jakiejś firmy, która przekazywała później numery telefonów do zewnętrznej firmy reklamowej, mogliśmy zacząć otrzymywać tysiące połączeń z ofertami reklamowymi. Nikt tego nie chce, dlatego teraz sprawdzimy jak zrobić numer zastrzeżony.

Zasadniczo w dzisiejszych czasach, u większości operatorów jest to bardzo łatwe do wykonania. Opcje zmieniamy na naszym telefonie. Uruchamiamy menu ustawień i szukamy opcji związanych z połączeniami. Tam odszukujemy pozycję pod tytułem „prezentacja numeru abonenta” lub coś takiego. Przełączamy ją tak, by numer był ukrywany. Jeżeli wszystko działa jak należy, to od tej pory nasz numer nie będzie już widoczny. Aby to sprawdzić, wystarczy po prostu zadzwonić na komórkę kolegi.

rozmowa sms

Nie zawsze jednak aktywacja usługi numeru zastrzeżonego jest tak prosta i łatwa. Czasami bowiem może nastąpić taka sytuacja, że operator uniemożliwia nam manipulowanie prezentacją lub ukrywaniem swojego numeru bezpośrednio z telefonu. W takim przypadku musimy skorzystać z innego sposobu. Najlepiej byłoby zalogować się na stronie internetowej operatora do elektronicznego biura obsługi klienta.

Tam możemy często zmieniać przeróżne opcje związane z naszym kontem, między innymi dowiem się jak zrobić numer zastrzeżony. Trzeba po prostu przełączyć odpowiednią opcję i już, numer będzie ukrywany. Jest to jednak nieco niewygodne, bo nie będziemy mogli przełączyć łatwo opcji ukrywania numeru w dowolnym momencie, będziemy musieli w każdym takim przypadku logować się najpierw do panelu sterowania na stronie operatora. Jednak często opcje, które dostępne są w sieci, będą też możliwe do zmiany na aplikacji mobilnej.

Aby skorzystać z opcji zmiany prezentacji numeru w aplikacji mobilnej, najczęściej musimy i tak mieć zarejestrowane konto w elektronicznym biurze obsługi klienta. Więc jak najszybciej sobie takie konto załóżmy. Następnie zainstalujmy aplikację ze sklepu naszego operatora, otwórzmy ją i zalogujmy się. Sprawdźmy dostępne opcje, jeżeli będzie tam możliwość zmiany opcji prezentacji numeru, to bingo – od teraz będziemy mieli ją zawsze pod ręką i nie będziemy już zadawać sobie pytania jak zrobić numer zastrzeżony.

Aplikacja mobilna przydaje się także w różnych innych sytuacjach, dlatego tak czy tak warto ją mieć zainstalowaną zawsze na telefonie. Czasami jednak nie mamy możliwości instalacji takiej aplikacji, ponieważ mamy starszy telefon, który nie obsługuje już nowoczesnych programów. Jednak i wtedy nie jesteśmy w sytuacji bez wyjścia.

Ostatnia bowiem możliwość, to zmiana ustawień za pomocą krótkich kodów typu USSD. Trzeba jednak sprawdzić u naszego operatora jaki konkretnie kod służy do zmiany opcji prezentacji numery i do jego ukrywania, ponieważ każdy może sobie dowolnie ustalać różne kody. Natomiast warto wiedzieć jeszcze o jednej dodatkowej opcji, która może być przydatna.

numer zastrzeżony

Otóż mowa tutaj o kodzie, który dodać możemy przed numer osoby, do której dzwonimy. Wtedy ukryjemy numer jednorazowo i co ciekawe, ta opcja jest dostępna u znakomitej większości operatorów. Jeżeli chcemy zadzwonić do kogoś i zastanawiamy się jak zrobić numer zastrzeżony jednorazowo, to po prostu przed numerem dodajmy ciąg znaków *31#, a następnie bezpośrednio wpiszmy numer naszego rozmówcy. W ten sposób, gdy będzie on odbierał połączenie, nie zobaczy naszego numeru, a jedynie komunikat że numer jest zastrzeżony.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik będzie dla Państwa pomocny w kwestii zmiany opcji prezentacji numeru naszego telefonu. Powinno nam to pomóc w różnych sytuacjach, by na przykład uchronić się przed uporczywymi połączeniami reklamowymi i tak dalej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here