jak zdobyć bitcoin

Praktycznie każdy słyszał już o kryptowalutach z różnych źródeł, od znajomych, z komunikatów nadawanych w radio i telewizji, czy też za pośrednictwem portali informacyjnych oraz o emocjach jakie im cały czas towarzyszą. Choć temat kryptowalut jest znany coraz szerszemu gronu osób to wciąż spora rzesza ludzi nie wie jak taką kryptowalutę zdobyć. Jedną z najbardziej pożądanych, a zarazem najbardziej znaną ludziom na świecie jest Bitcoin (btc).

Więc jak zdobyć Bitcoin?

Sposobów na zdobycie bitcoina jest naprawdę mnóstwo. Bitcoin choć jest walutą cyfrową obrót nim działa praktycznie na tej samej zasadzie co korzystanie z każdej innej legalnej waluty. Z jednym wyjątkiem, obrót bitcoinem dokonuje się poza „wzrokiem” podmiotów państwowych, stąd nie ma możliwości ingerencji w transakcje pomiędzy jej stronami przez inne podmioty. Być może to właśnie ta szczególna cecha kryptowalut sprawiła, że cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. No, ale jak w końcu zdobyć te bitcoiny? Najważniejszą rzeczą jaką należy zrobić, aby zdobywać bitcoiny jest przyjmowanie płatności w postaci właśnie bitcoinów.

Przykładowo jeśli jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz swój własny biznes to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w rozliczeniu za oferowane usługi lub towary, które sprzedajesz płatność przyjmować w postaci kryptowaluty jaką jest bitcoin. Aby zacząć przyjmować płatności w ten określony sposób konieczne będzie założenie darmowego portfela cyfrowego do przechowywania twojej kryptowaluty. Należy jednak pamiętać, że żaden portfel nie daje 100% bezpieczeństwa przed włamaniem, dlatego zalecane jest trzymanie swoich kryptowalut na kilku portfelach.

do kopania kryptowalut

Co jeśli nie masz własnej firmy? Nic się nie stało, zasada działania jest taka sama. Jedną z najprostszych metod na zarobienie jest właśnie sprzedaż usług lub towarów. Bitcoiny można zarabiać również poprzez wykonywanie różnych zadań. Powstało i wciąż powstaje mnóstwo stron oferujących Bitcoiny za darmo. Jedyną pracę jaką musimy wykonać to dokonać odwiedziny na stronie za co zostaniemy nagrodzeni skromną ilością satoshi.

Satoshi są dla bitcoina tym samym czym są dla złotówki grosze. Ten sposób zarabiania jest jednak tylko dla tych co posiadają dużo czasu i cierpliwości do odwiedzania tego typu stron. Inną opcją zarabiania Bitcoinów jest tzw. Bitcoin mining, czyli w prostych słowach mówiąc kopanie Bitcoinów.

Za pomocą tego procesu są generowane nowe Bitcoiny. Jednakże kopanie Bitcoinów nie jest dla każdego, ponieważ wymaga ono specjalistycznego sprzętu co sprawia, że staje się bardzo kosztowne, a tych, których nie stać na zakup drogiego sprzętu zniechęcą słabe zyski. Niestety te zyski nie będą w stanie nawet pokryć kosztów energii elektrycznej i zużycia podzespołów. Duża ilość górników dołącza do tzw. mining pools. Nazywanych również kopalniami, gdzie można zarabiać Bitcoiny udostępniając swoją moc obliczeniową.

Jeśli chcesz zarabiać Bitcoiny w ten sposób, musisz pamiętać, że jest to kosztowne i czasochłonne. Kolejnym sposobem na ich zdobycie jest wymiana gotówki na Bitcoiny. Chętnych do takiej wymiany można poszukać wśród znajomych albo rozejrzeć się za osobami zainteresowanymi wymianą bitcoinów na prawdziwą walutę w internecie. Następną metodą na zdobycie Bitcoina jest jego zakup poniżej ceny rynkowej. Takich okazji możemy poszukać na różnych witrynach, gdzie jest możliwość kupna i sprzedaży posiadanej kryptowaluty.

Być może jest ktoś kto potrzebuje sprzedać pilnie swoje Bitcoiny

bitcoin

Dzięki temu możesz sprzedać potem kryptowalutę po cenie rynkowej, a różnicę zatrzymać jako swój zysk. Istnieje także możliwość otrzymywania miesięcznej wypłaty przy pomocy kryptowaluty i jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej stabilnych metod jak zarabiać Bitcoiny. Na tę chwilę, na ma zbyt wiele przedsiębiorstw, które to oferują, ale na pewno takie istnieją. Poza tym istnieje również możliwość uczestnictwa w programach partnerskich, które pozwalają zarabiać w Bitcoinach.

Takich programów affilacyjnych jest bardzo wiele, wystarczy tylko znaleźć taki, którego możliwości zarobkowe nam odpowiadają. Spośród wielu sposobów na zarobienie kryptowalut są też i takie, które niekoniecznie wymagają od nas pracy, a inwestycji naszych pieniędzy.

Możemy zainwestować nasze pieniądze w różnych serwisach internetowych, gdzie istnieje szansa ich pomnożenia, ale także występuje duże ryzyko utraty naszych pieniędzy. Kolejną opcją jest gra w kasynach internetowych, gdzie stawką są właśnie kryptowaluty. Choć są to kolejne metody jak zdobyć Bitcoiny to ich nie pochwalam. Dlatego jeżeli już chcesz podjąć to ryzyko to inwestuj/obstawiaj tyle ile możesz faktycznie stracić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here