webinar

W dzisiejszych czasach przeważająca część osób ze względu na panujący okres przeniosło się w świat online, co powoduje, że nie ma możliwości przeprowadzenia wydarzenia na żywo. W ramach opisywanej sytuacji bardzo dużo osób zostało przymuszonych do przedstawienia się w nowej wirtualnej rzeczywistości, a co za tym idzie wszelkie szkolenia i prezentację odbywają się drogą online. Tylko pozostaje pytanie jak w odpowiedni sposób przeprowadzić webinar? W celu przygotowania się na takie wydarzenie powstała poniższa treść.

Czym jest webinar i w jakich okolicznościach jest wykorzystywany?

Wydarzenie jakim jest webinar to rodzaj internetowego seminarium, który prowadzony jest przy użyciu technologii webcast. Współczesna technologia umożliwia dwustronną komunikację zarówno ze strony użytkownika oraz prowadzącego. Założeniem seminarium jest przypomnienie tradycyjnego sposobu spotkania, a co za tym idzie zachowanie płynności kontaktu nawet w sytuacji, gdy uczestnicy biorący udział znajdują się w dużych od siebie odległościach. Spotkanie online to bardzo często wybierane rozwiązanie, wykorzystywane przez firmy szkoleniowe, jak i duże korporacje.

Po pierwsze potrzebujemy narzędzi

O odpowiednim przygotowaniu świadczy posiadanie dobrze dobranych narzędzi, czyli oprogramowanie i sprzęt. Na rynku mamy dostęp do wielu oprogramowań, które umożliwiają nam zorganizowanie wspomnianego wydarzenia. Istotne jest wykupienie licencji, która powoduje, że event może trwać przez długi czas, a udział uczestników nie jest ograniczony. Jednym z bardzo często wykorzystywanych zarówno przez osoby prywatne oraz duże korporację to programy typu zoom bądź quickmeeting. Istotne jest posiadanie laptopa czy tableta, ale także i dostęp do szerokopasmowego internetu, żeby zapewnić płynność przeprowadzanej przez nas transmisji.

Po drugie umiejętności komunikacyjne

Kolejną kwestią, która jest bardziej istotna niż wykorzystane narzędzia w czasie prezentacji stanowią umiejętności komunikacyjne. Zachowanie kontaktu ze słuchaczami, dostosowanie przeprowadzanego szkolenia do zainteresowań oraz poziomu wiedzy, jak również prowadzenie wydarzenia w taki sposób, aby nie wywoływało ono uczucie znużenia osób biorących w nim udział, to właśnie z komunikacją związane są wymienione kryteria.

A może skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Z kolei możliwość przeprowadzenia webinaru na odpowiednim poziomie umożliwia nam platforma jaką jest Fresmail.pl. Dostępne u nas opcję sprawiają, że spotkanie nie przypomina typowego szkolenia, ale wydarzenie, które uczestnicy zapamiętają na długo. Możliwość nagrania wydarzenia, aktywnego kontaktu z uczestnikami, czy przeprowadzeniu quizu to tylko niektóre możliwe do wykorzystania opcję udostępniane przez naszą firmę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here