Zmiana miejsca pracy

W życiu nie mamy pewności, że będziemy zatrudnieni tylko w jednym miejscu. Przyczynia się do tego wiele czynników takich jak np. upadek firmy, w której pracujemy lub nagły nakaz o obcięciu  etatów. Tak czy tak, zmiana miejsca zatrudnienia jest to proces, który wymaga od nas podjęcia pewnych działań. Jakie to działania?

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/zmiana-miejsca-zatrudnienia-jak-sie-do-tego-przygotowac/ 

Nie podejmuj decyzji spontanicznie 

Kiedy Twoja dotychczasowa praca nie daję Ci możliwości rozwoju i czujesz, że trzyma Cię w miejscu, być może jest to dobry czas na zmiany. Oczywiście nie radzimy podejmowania radykalnych decyzji z dnia na dzień. Warto jest mieć poduszkę finansową.

Przed rzuceniem pracy, warto jest też porozmawiać ze swoim przełożonym o podwyżce lub awansie. Być może polityka firmy uznaje ambicje pracowników jako główny powód podniesienia rangi. Kiedy to nie wypali, dobrze jest zacząć rozglądać się nad nową pracą. Dopiero po znalezieniu jakiejś sensownej oferty, a także zainteresowania nami drugą stroną, złożyć wypowiedzenie. 

Od czego zacząć? 

Zmianę obecnego miejsca pracy należy zacząć od decyzji, a właściwie od jej podjęcia. To właśnie ona jest z reguły najtrudniejsza. Stara praca to pewnego rodzaju strefa komfortu, nawet jeżeli jest nie sprawia nam żadnej przyjemności. Przez to poważnym problemem staje się moment podjęcia decyzji. Kiedy jednak odważymy się i podejmiemy decyzję o zmianie, czas na odpowiednie przygotowanie. 

Na początku warto jest ustalić branżę, w którą będziemy celować. Warto też w międzyczasie poszerzać swoje umiejętności zdobywać nowe kompetencje, które pomogą nam w uzyskaniu nowej pracy. Może to być zarówno nowy projekt w firmie, który będzie wymagał od nas nowych umiejętności, a także różnego rodzaju kursy dostępne w internecie. 

Filmy chcący rozwijać kompetencje swoich pracowników często oferują też szkolenia. Pracując na posadzie księgowej możemy pójść na szkolenie związane z programowaniem. W taki sposób będziemy mogli w pewnym czasie łatwo się przebranżowić. 

Zobacz też: http://www.paralotna.pl/kredyt-na-mieszkanie-klasyczne-wskazowki-jak-go-dostac/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here