jaka wódka na wesele

Wiele par, które planują w niedalekiej przyszłości ślub, często zastanawia się, jaka wódka na wesele będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie da się przecież ukryć, że w naszej kulturze przyjęcia tego typu zwykle wiążą się ze spożywaniem alkoholu. Niektórzy stawiają na wino lub whisky, jednak zdecydowanie najchętniej serwowanym trunkiem jest właśnie wódka.

Z tego powodu pytanie „Jaka wódka na wesele?” często pojawia się nie tylko w rozmowach wśród znajomych, ale również jest przedmiotem dyskusji na wielu forach internetowych. Przyszli małżonkowie miewają naprawdę spore dylematy w tej kwestii. Poza samym rodzajem, problemem bywa również ilość butelek, w które należy się zaopatrzyć jako gospodarz i organizator imprezy poślubnej.

Trudno oczywiście wskazać szybko i jednoznacznie, jaka wódka na wesele jest najlepsza

Część osób kieruje się smakiem i gatunkiem, dla innych bardzo istotny jest wygląd trunku i butelki, większość chce również znaleźć alkohol w rozsądnej cenie, który jednocześnie będzie dość dobry jakościowo. Wśród marek, które są obecnie najpopularniejsze, wyróżnić można Finlandię, Żubrówkę, Pana Tadeusza, Wyborową i Krupnik. Trunki te są znane, często spożywane i sporo osób ceni ich smak, a zatem z pewnością będą dobrym wyborem.

Większość z nich ma również kilka wersji smakowych, jednak na wesele zazwyczaj rekomendowana jest przede wszystkim klasyczna czysta. Można jednak kupić kilka butelek innej wersji, np. żurawinowej czy cytrynowej. Jeśli chodzi o kwestie estetyczne, tu każdy musi wybrać indywidualnie. Część par decyduje się na własne etykiety, zawierające np. datę ślubu. Spore znaczenie ma kształt butelki, ale nie jest on nigdy głównym kryterium wyboru. Jeśli jednak jest taka możliwość, z reguły stawia się na ergonomiczne, opływowe wersje.

wódka na wesele

Oczywiście decydując, jaka wódka na wesele zostanie ostatecznie zakupiona, trzeba dokładnie przemyśleć własne możliwości finansowe. Wymienione wcześniej nazwy popularnych marek to bardzo różne półki cenowe – od najdroższej Finlandii, po znacznie tańszy Krupnik. Tu jednocześnie spore znaczenie ma też ilość gości. Zupełnie czym innym jest wybór wódki na kameralne przyjęcie dla 30 osób, a czym innym zaopatrywanie się na typowe, polskie wesele, na którym liczba gości sięga nawet kilkaset osób.

Zwykle organizując imprezę tego typu, przyjmuje się zasadę, że należy kupić pół litra wódki na każdą zaproszoną osobę. Oczywiście warto przemyśleć tę sprawę – jeśli wśród gości sporo jest abstynentów czy dzieci, wówczas można zaniżyć nieco tę ilość. Z drugiej strony większość par woli na wszelki wypadek kupić więcej alkoholu, niż mieć potem problem z tym, że zabrakło go w trakcie zabawy.

Poza tym ewentualny nadmiar butelek bywa przydatny przy rozmaitych okazjach, jak choćby konkursy i zabawy w trakcie oczepin. Często też daje się pamiątkową butelkę alkoholu w ramach podziękowań na przybycie na przyjęcie i uczestnictwo w tak ważnym wydarzeniu gościom, którzy już wracają do domu. Nie można także zapomnieć o poprawinach. Jeśli planowana jest kontynuacja zabawy następnego dnia, prawdopodobnie również potrzebny będzie alkohol.

Choć każda para we własnym zakresie ustala, jaka wódka na wesele będzie w ich konkretnym przypadku najlepsza, to warto dowiedzieć się, co wybierają inni. Oczywiście decyzje są różne – od najtańszych trunków po te najbardziej luksusowe, jednak statystycznie najczęstszym wyborem są wódki, których cena utrzymuje się na poziomie około 25 złotych za pół litra. Warto przed zakupem zorientować się, gdzie najlepiej zaopatrywać się w większe ilości. Wiele hurtowni czy producentów oferuje rabaty przy zakupie dużej ilości.

butelki wódki

Kilka kartonów trunku można zatem nabyć w korzystniejszej cenie niż ta, którą znamy ze sklepów. Podejmując decyzję, jaka wódka na wesele powinna zostać wybrana, warto zrobić małą degustację i ocenić smaki. Można poprosić również o poradę kogoś z rodziny. Często tego typu test może zaważyć na ostatecznym wyborze. Dobrym pomysłem jest również zapytanie gości o to, co lubią, jednak nie zawsze istnieje możliwość uzyskania odpowiedzi na temat preferencji od zapraszanych osób.

Ponadto niektóre pary chcą całą organizację zachować w tajemnicy, nie zdradzając tego, co zostanie podane. Na pewno nie zaszkodzi jednak spytać znajomych, którzy mają już za sobą takie przyjęcie – być może to właśnie oni podpowiedzą, jaka wódka na wesele jest sprawdzoną opcją, a jakiej lepiej unikać. Oczywiście trzeba traktować to jedynie jako sugestię – ostateczna decyzja w sprawie wyboru wódki weselnej powinna należeć do państwa młodych.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here