Kiedy rozpoczyna się andropauza

Proces dojrzewania organizmu dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. O kobiecej menopauzie słyszał każdy, natomiast termin andropauza jest już mniej znany. Oba te procesy związane są ze starzeniem się organizmu, co zresztą ma niebagatelny wpływ na ludzkie ciało. Przekonaj się, jak wygląda przekwitanie u mężczyzn.

Andropauza, czyli męskie przekwitanie

Uważa się, że męskie przekwitanie rozpoczyna się po 65 roku życia. Przyczyną tego procesu jest starzenie się organizmu, które wpływa negatywnie na poszczególne układy narządów, psychikę oraz ogólną wydolność ludzkiego ciała. Podczas andropauzy mężczyzna może zaobserwować następujące objawy:

• uderzenia gorąca,
• spadek libido,
• nadmierną potliwość,
• wczesny wytrysk,
• zaburzenia erekcji.

Podczas przekwitania bardzo często zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej, pojawia się również osłabienie, zmniejsza się masa mięśniowa, występuje nadciśnienie, cukrzyca czy zawroty głowy.

Warto pamiętać, że andropauza to naturalny proces pojawiający się w trakcie starzenia się organizmu. Dolegliwości związane z przekwitaniem można łagodzić na wiele sposobów.

Czy andropauzę można leczyć?

Przede wszystkim powinno się zadbać o zdrowy tryb życia, który będzie obejmował umiarkowaną aktywność fizyczną oraz dobrze zbilansowane posiłki. Należy zrezygnować także z alkoholu i używek, które negatywnie oddziałują na organizm. Trzeba również pamiętać o tym, że najwyższy poziom testosteronu jest rano. Dlatego dobrze jest zamienić wieczorną aktywność seksualną na poranną, ale i wspomagać swój organizm dedykowanymi preparatami, takimi jak Maxon Forte.

W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie leczenia farmakologicznego, zwłaszcza w przypadku bardzo dokuczliwych objawów związanych z andropauzą. Kuracja ta niejednokrotnie poprawia samopoczucie, podnosi libido, poprawia jakość snu, a ilość problemów związanych z erekcją znacznie maleje. Kolejną zaletą takiej formy leczenia jest obniżenie ilości tkanki tłuszczowej w ciele pacjenta, jak i wyeliminowanie uderzeń gorąca. Więcej informacji znajdziesz na: https://maxonforte.pl/andropauza-rozpoznac-meskie-przekwitanie/

Zadbaj o swoją męskość w trakcie andropauzy!

Zaburzenia erekcji bardzo często pojawiają się właśnie w trakcie andropauzy. Warto wtedy sięgnąć po produkt dostępny bez recepty, czyli Maxon Forte. Lek ten charakteryzuje się szybkim i skutecznym działaniem, które widoczne jest już w ciągu kwadransa. Produkt ten zawiera w swoim składzie syldenafil, który pozytywnie wpływa na erekcję w trakcie stosunku płciowego. Wspomniana substancja uważana jest za najlepszą, jeśli chodzi o leczenie zaburzeń potencji. Skutecznie oddziałuje na jakość życia seksualnego u mężczyzn bez względu na wiek!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here