Sposób na opadające powieki

Znane przysłowie mówi, że oczy są zwierciadłem duszy. Sondaże wskazują także, że oczy są częścią ciała, na którą płeć przeciwna najpierw zwraca uwagę. Piękne, duże oczy potrafią przyciągnąć spojrzenie, są także tematem wielu przebojów. Czy w którejś z tych piosenek zabrzmiało kiedykolwiek: “masz piękne oczy z opadającymi powiekami”? A jednak wiele osób zmaga się z tym właśnie problemem. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest plastyka powiek.

Opadające powieki – skąd bierze się problem?

Opadające powieki to efekt utraty jędrności skóry, do którego dochodzi podczas procesu starzenia się. Do procesu opadania powiek przyczyniają się także inne czynniki, wśród których wymienić można:

  • zmęczenie,
  • stres,
  • bezsenność,
  • palenie papierosów,
  • skłonności skóry do szybszego starzenia się.

Opadającym powiekom bardzo często towarzyszą cienie pod oczami czy opuchlizna. Opuchnięte powieki mogą zaś dodawać twarzy lat, a nawet ograniczać pole widzenia osób zmagających się z tym problemem. Opadające powieki stanowią ponadto często kompleks. Współczesna medycyna estetyczna posiada jednak narzędzia, które mogą poprawić wygląd skóry wokół oczu.

Chirurgia plastyczna w leczeniu opadających powiek

Wiele osób zmagających się z opadającymi powiekami i cieniami pod oczami, szuka domowych sposobów na pozbycie się problemu. Niestety stosowanie kremów ujędrniających nie zawsze przynosi oczekiwane przez pacjentów efekty. Te, które naprawdę pomagają często kosztują krocie, a korzystać z nich należy często cały czas. Oczywiście pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna, jednak jeśli naprawdę szybko i skutecznie chcemy pozbyć się opadających powiek czy cieni pod oczami, warto zwrócić się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej. Eksperci warszawskiej Kliniki Miracki polecają  na przykład zabiegi wykorzystujące nici liftingujące, za pomocą których można bezinwazyjnie podnieść opadające tkanki. Są one stosowane nie tylko w podnoszeniu powiek, lecz także w korygowaniu owalu twarzy oraz wygładzaniu zmarszczek. Jednak najlepszym i najszybszym sposobem na poradzenie sobie z problemem jest chirurgia plastyczna, a dokładniej plastyka powiek.

Czym jest plastyka powiek?

Plastyka powiek to zabieg, który nie tylko poprawia wygląd oczu, ale również je odmładza. Może być przeprowadzany na powiece górnej, dolnej albo na obu. Wskazaniami do plastyki powiek jest poprawa wyglądu oka, usuwanie przepukliny tłuszczowej czy poprawa napięcia skóry na powiekach. Dzięki temu zabiegowi spojrzenie staje się młodsze i bardziej promienne. Korekta powiek polega na tym, że usuwa się nadmiar skóry, a jeżeli jest również potrzebne, to także część tłuszczyku oczodołowego.

Jak wygląda zabieg plastyki powiek

Najpierw lekarz wykonuje delikatne nacięcia powiek – na górnej w miejscu jej naturalnego zagięcia, a na dolnej 1-2 mm poniżej linii rzęs. By powieki nie różniły się od wyglądu otaczającej skóry, lekarz wykonuje cięcie w naturalnych fałdach autonomicznych skóry. Następnie lekarz usuwa fragment skóry lub nadmiar tkanki tłuszczowej. Po zabiegu na powieki zakładane są bardzo cienkie szwy, które są zdejmowane już 4-5 dni po plastyce powiek. Pacjent może wrócić do domu już kilka godzin po zabiegu. Na powiece będzie miał umieszczony niewielki plasterek, który nie utrudnia widzenia. Do pracy można powrócić po 7-10 dniach (w przypadku plastyki powieki górnej) lub po 14 dniach (jeśli wykonywana była plastyka powieki dolnej).  

Bardzo ważne, by zabieg wykonywany był przez lekarza specjalistę, który przeprowadzi profesjonalny wywiad przed zabiegiem i będzie zachowywał wszystkie standardy bezpieczeństwa. W celu umówienia wstępnej konsultacji wystarczy kontakt przez stronę internetową Kliniki Miracki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here