Wilkakora - właściwości przeciwnowotworowe i... nie tylko

Być może leczenie chorób nowotworowych metodami naturalnymi nie jest zbyt dobrą decyzją, ale nauka już dawno udowodniła, że rośliny a nawet zwykłe zioła mogą działać wspierająco w leczeniu chorób onkologicznych. Taką rośliną jest m.in. wilkakora, która jest znana ze swoich zdrowotnych właściwości.

Jak wilkakora działa na raka?

W organizmie człowieka występują różne przeciwciała. Niektóre z nich są zorientowane do walki z komórkami nowotworowymi, które – z reguły – powstają na skutek błędnego „kodowania” DNA. Przeciwciała te (nazywane natural killers), skutecznie eliminują komórki nowotworowe, aczkolwiek do ich prawidłowego działania, konieczne jest m.in. spożywanie substancji czynnych wchodzących w skład wilczej kory (wilkakory). Za wspomniany stan rzeczy odpowiedzialne są m.in. pentacykliczne alkaloidy oksyindolowe, które wykazują właściwości immunomodulacyjne.

Wilcza kora – nie tylko nowotwór!

Warto nadmienić, że wilcza kora jest rośliną, która posiada silne właściwości antyutleniające. I choć nie mają one bezpośredniego związku z onkologicznym zastosowaniem preparatu, to również i one mogą – w pewnym sensie – zapobiegać powstawaniu wyżej wymienionych mutacji. Poza tym właściwości antyoksydacyjne rośliny sprawiają, że komórki wchodzące w skład ludzkiego ciała znacznie wolniej ulegają procesom starzenia. Jest to istotne również w kontekście pielęgnacji skóry i wytworów naskórka. Nic zatem dziwnego, że roślina ta działa wspierająco również w innych gałęziach medycyny.

Wilkakora właściwości przeciwwirusowe

Istotną zaletą wilkakory są też jej właściwości przeciwwirusowe. Medycyna zna wiele leków przeciwbakteryjnych, ale niewiele substancji, które działają przeciwko wirusom. Mało znana roślina w kształcie kociego pazura sprawdza się w tej roli doskonale. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że jest to naturalny, przeciwwirusowy antybiotyk. Dlaczego zatem nie warto byłoby wykorzystać jego potencjał?

Podsumowanie

W przypadku roślin takich jak wilkakora właściwości ich są bardzo zróżnicowane. I choć „wilczy pazur” kojarzy się głównie z terapią onkologiczną, to nie ogranicza się on wyłącznie do takich zastosowań. Wręcz przeciwnie – są one znacznie szersze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here