Wyciskarka do cytrusów - jakie funkcje dodatkowe się sprawdzają

Zakup wyciskarki do cytrusów bywa sporym wyzwaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w sprzedaży znajduje się ogromna ilość urządzeń. Oczywiście tylko część z nich jest godna zainteresowania. Liczą się nie tylko podstawowe parametry użytkowe, ale także funkcje dodatkowe. Zwiększają one zakres zastosowań sprzętu. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy posiadają znacznie większe oczekiwania, niż przeciętny użytkownik.

Regulacja gęstości soku

Dobra wyciskarka do cytrusów umożliwia regulowanie gęstości soku. Trafia on do osobnego naczynia, niż miąższ oraz pozostałości z owoców. Wszystko zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować gęsty koktajl owocowy. Użytkownik może zdecydować również o stopniu przepuszczalności miąższu – nie musi on w całości trafiać do soku.

Im wyższa funkcjonalność wyciskarki do owoców, tym wyższa cena. Właśnie dlatego na początku należy ustalić, jaki budżet posiadamy. Z pewnością nie należy oszczędzać na jakości. Lepiej zainwestować więcej gotówki, a mieć pewność, że sprzęt posłuży długie lata.

System bezpieczeństwa

Dobrze, jeśli wybrana wyciskarka do cytrusów posiada dodatkowe elementy wchodzące w skład systemu bezpieczeństwa. Chronią one przed przypadkowym uruchomieniem sprzętu. Ponadto uniemożliwiają jego włączenie w przypadku nieprawidłowego złożenia. Niesie to za sobą wiele zalet.

Podstawowym atutem jest fakt, że wyciskarka do cytrusów posiadająca zaawansowany system bezpieczeństwa znacznie dłużej utrzyma swoją żywotność. Nie trzeba obawiać się przedwczesnej awarii, która mogłaby być wynikiem nieprawidłowej eksploatacji.

Zabezpieczenie przed kapaniem

Planując zakup wyciskarki do soku warto jest upewnić się, że posiada ona zabezpieczenie przed kapaniem. Zazwyczaj jest to zwykły korek, który aplikujemy po skończonej pracy. Oczywiście nie jest to element obowiązkowy, jednak znacząco poprawi komfort codziennej pracy.

Kapanie soku sprawia, że przestrzeń wokół urządzenia ulega mocnemu zabrudzeniu. Utrzymanie wysokiego poziomu higieny to dla wielu osób absolutna podstawa. Nie zaszkodzi sprawdzić, czy dany model posiada antypoślizgowe nóżki, które chronią przed przesuwaniem się sprzętu podczas pracy.

Wyciskarka do cytrusów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here